Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

ekrem_devrim@hotmail.com

NAİF'TİR GENÇ ADAM!

01 Mayıs 2020 - 14:09

"Genç adam. " Doğrusu gençlik çağlarımı hatırlattığı için midir yoksa Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip memleketime dair dinamik, on yıllar geçse de hep taze umutları anımsattığı için mi bilmem ama çok severim bu deyimi.

"Berdan, Nevzat, Meliha, Melek ve Hevin'in hikayelerini kaleme aldığım ilk romanıma öyle dalmışım ki, gündemden hayli uzak düştüm son zamanlarda. Uzak düştüm dediysem memleketimde olup bitenleri görmüyor veya kayıtsız kaldığım gibi bir algı çıkmasın sakın zira olan biten tek bir şey var "Fakir daha fakirleşiyor!"

Kendi resmi hesabımdan alabildiğine uç noktalarda ve sivri bir tarzla eleştiri yapıyor olmama rağmen hala ben olduğu iddia edilen "Elprofesör" adlı tiwitter sayfası ŞUSKİ Genel Müdürü Siverekli Hemşerim M. Emin Özçınar'ın istifa edeceğini yazınca şaşırmış Urfa Kamuoyu. Oysa 7 ay önce bunun böyle olacağını Emin Özçınar'ın istifa edecek duruma getirileceğini olur da istifa etmez ise saldırıya uğrayacağını kaleme aldığım makaleyi okumuş olsaydınız şaşırmazdınız.

Peki, kahin miyim de 7 ay önceden bildim bunları? Elbette ki hayır...

1- İnsanları gözlemler ve teşhisi iyi koyarım.

2- Bilgisiz belgesiz yazmam.

ŞUSKİ Genel Müdürü hemşerim adına üzüldüm elbette ama şaşırmadım. Şaşıranlarsa daha çok şeye şaşırdıkça bana hak vermeye devam edecekler.

Romanıma daldığım için Kejanov'u bir süre entübe edip yoğun bakımda yaşam ünitesine bağlı bıraktım. Ama merak etmeyin. Bütün haksızlıklara, engellere, hak gasplarına, algı operasyonlarına rağmen Covid - 19 canavarından beter bazı Urfalılara inat geri dönecek. Döndüğünde yine bir bir paçavraya çevirecek birilerini.

Ve Urfa ve arkasında durduğum ama bazı isimler Urfa'ya, Ak Partiye ve dahil kendilerine zarar verenlerin ben değil kim, kimler olduğunu bir kez daha görecek...

TOKİ ile yapılan anlaşmalar... Atandığı ilk günlerde hırsızlığı kayıt altına alındığı iddia edilen daire başkanı, karşılıklı belgelere dayalı kirli senaryolar vs vs vs.

"Abdullah Aksak'ı ben aldırdım şimdi sıra Salih Ekinci de!" diyen zatı muhterem ve avanelerinin nepotizme boğduğu kirli ilişkiler...

Bu arada Aksak'a kurulan tuzağın bir benzeri Aksak'ın yerine gelen Soylu'ya da kuruluyor ve yine şaşırmadım.

Vatandaşın adamlığını sorgulayanların Ak Partiyi Urfa da bitirişini yazacağız elbette...

Kejanov'un yazdığı isim kimin oğluydu? Sorusuna da cevabı adıyla soyadıyla yazacağım.

Fakat bu gün güzel bir adamı yazmak istedim sizlere.

Not: MHP'nin sahte hesapların disiplin altına alınması ve bireylerin sosyal medyada ancak TC numaraları ile hesap açmalarına yönelik hazırladığı yasa tasarısı ülke adına ne kadar sevindirici ise hizmet etmek yerine fake hesaplar ile koltuğu sağlama alan bazı siyasiler için o derecede yıkım olacak...

Melahat, Burcu, Ebru adıyla yazan sakallı bıyıklı sahtekarlar, maaşlı troller, insanların şerefine dil uzatan soysuzlar tarihe karışacak.

Yiğitle it meydana çıkacak hayırlı olsun.

Evet, gencecik yaşında Suruç gibi zorlu bir ilçede Ak Parti ilçe başkanlığını başarıyla yapan bir adamdan.

Evet, gencecik yaşına sığdırdığı başarıları nedeniyle 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adaylığı resmen engellenen prıl prıl bir adam.

Benim 4 yıldır maruz kaldığım yalnızlaştırma politkasına rağmen partisine küsmeyen bu adam birileri 15 Temmuz da fetöcü gazetecileri, brokratları karakollardan kurtarmak isterken meydanda darbeci zihniyete meydan okuyordu. Üstelik bunun reklamını da yapmadı.

Yazımın girişinde ülkenin en genç nüfusuna sahip memleketime dair gençlik umudumdan dem vurmuştum.

Amerika da turizm üzerine ön lisans yapmış, ilkbaharında sayılan ticari ve siyasi kariyerinde sanki on yıllar tecrübesi var gibi parlayınca yalnızlaştırılan ama adı gibi dedikoduların, algı operasyonlarının, kumpasların içine girmeyen bu güzel adam Naif Bülbül'den başkası değil tabi ki.

İyi ve doğru adamların çıktıkları yollar herkesin yolundan çok daha çetrefilli ve zor olur. Çünkü onlar sadece yollarla değil doğru insanları yollarında etme ustası algı operatisti tiplerle de mücadele ederler.

Naif Bülbül: Urfa siyaseti ve iş dünyasının genç ve başarılı ismidir.

İnanıyorum ki, projeleri, vizyonu ve siyasete kattığı nezalet ile bu genç adam kısa gelecekte hak ettiği yerlere gelecektir.

Geçlik ateşinin dinamizmine ihtiyacı olan Urfa'nın ihtiyaç duyduğu isimlerden birisidir Naif Bülbül.

Bir kere kendini seviyor olmasını önemsiyorum bu genç adamın... Giyimi, kuşamı, diksyonu, ikna kabiliyeti ve duruşu ile haklı bir özgüveni var. Unutmayalım ki kendini sevmeyi becerememişlerin bir başkasını sevmesi söz konusu değildir.

Bu makalem Naif Bülbül adlı genç adamın gelecekteki başarılarının öncü makalesidir.

Kendisine kalbi başarılar diliyor ve diyorum ki, sakın vazgeçme çıktığın yoldan, sakın!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum