Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK


ERİN'MEDEN TARİHE NOT DÜŞENLER!

18 Nisan 2020 - 15:30 - Güncelleme: 18 Nisan 2020 - 17:34

Bu dünya hala yörüngesinden sapmadan dönüyor, toprak ana ve doğa insanoğlunun bütün ihanetlerine rağmen meyve vermeye devam ediyorsa, inanın önce masum çocukların, annelerin ve hala kocaman yürekli güzel insanların yüzü suyu hürmetinedir.

Her karanlık gibi her gün dünya genelinde binlerce insanın hayatını alan Covid - 19 karanlığını da atlatacağız elbette.

Yine ayağa kalkacak, yaralarımızı saracak ve yaşamaya devam edeceğiz. Belki ders almış ve belki de hala sevginin her şeyin üzerinde olduğunun farkına varmadan.

Fakat şunu biliyorum yıllar sonra tarih bu kez savaş kahramanlarını, büyük şaiirleri, edebiyatçıları, şampiyon sporcuları, takımları değil bu süreçte ortaya çıkan yiğitleri, güzel insanları anlatan filmlere, romanlara tanıklık edecek...

Her biri insanlığa ders verecek bu masalların en büyük kahramanları sağlık emekçileri olacaktır.

Sonra sırası ile kolluk kuvvetleri, belediye temizlik işçileri, her sürecin yorgun emekçisi kaymakamlık yazı işleri müdür ve personelleri, valilik özel kalem müdür ve personelleri, vefa grupları, eczacılar...

İşte o zaman bir adamın yiğitliğini daha yazacak tarih. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin...

Sevgili Dostlar, Corona Çin de yayılmaya başladığı ilk günlerde Urfa'daydım. Ve sosyal medya da "Bize bulaşmaz, dünya da görülmediği tek ülkeyiz" paylaşımları yapılırken Sayın Valimizin aldığı önlemleri gözlemleme şansı buldum.

Bakınız bazı rakamlar pazılın parçacıklarını doğru yerleştirip büyük resme bakmayı balardığınızda, o dönemki şartlar doğru analiz edildiğinde anlam ve değer kazanır.

1- Şanlıurfa sosyal yardıma muhtaç aile sayısı bakımından Türkiye de ön sıralarda belki de 1. durumdadır.

2- Şanlıurfa da sosyal medya kullanımının yanı sıra edevlet gibi iletişim araçlarının kullanımı bakımından ülkenin gerisindedir. Dolayısı ile devlet büyüklerinin izole olun çağrı ve uyarılarının takibi bakımından zordur.

3- Sınıra sıfır noktasında olduğundan risk oranı fazladır.

4- Muhafazakar nüfus oranı yüksek dolayısı ile Umre ve Kabeye gidip dönen sayısı fazladır.

İşte Abdullah Erin'i başarılı ve gelecekte yazılacak kılan bu gerçeklere rağmen verdiği insanüstü mücadeledir.

1- Salgının yayılmaya başladığı ilk gün ciddi önlemler almıştır.

2- Sosyal yardım için dağıtılan 1.000'er liralık desteğin yarattığı izdihamların önüne geçmiş 150 bin aileye paralarının elden iletilmesini sağlamıştır.

3- 150 binin üzerinde aileye gıda, ilaç ve maddi desteğin verilmesini sağlayan vefa grubu ile eşsiz bir hizmet daha yapmıştır.

4- Özel çabaları ile iş insanlarının yardıma muhtaç ailelere hatırı sayılır yardım yapmasını sağlamıştır ki bunun çoğu Erin'e olan sevgi, saygı ve güven yardımıdır.

5- Günlük olarak hatırı sayılır ücretsiz maske dağıtımını sağlamıştır.

Peki, bütün bunları anlamlı ve değerli kılan nedir?

*imkanlar
*Eldeki kolluk kuvvetleri sayısı bakımından diğer birçok BŞ'in ulaşamadığı rakamları barındıran hizmetleri yapmıştır Sayın Erin.

Sağlık bakanlığının her akşam yayınladığı rakamlar bile Sn. Erin' in Şanlıurfa için verdiği ve tarihe not düşecek emek, hizmet ile mücadelesinin belgesidir.

Benim nazarımda yıllar sonrasını beklemeden kaleme alınacak kocaman bir adamdır Sayın Erin.

Güneşin mor bulutlar ardında saklanıp sabaha doğmamak için ısrar ettiği karanlık günler vardır hepimizin yaşadığı...

İşte Abdullah Erin nüfusu 2 milyonu aşan bir şehrin sabahına aydınlık, sağlık katmak için elini göğe uzatıp güneşin sarı sıcak saçlarından tutmuş şehrin üzerinde gülümsemesi, güneşli günler görmemiz için çırpınan adamdır.

Selam olsun Erin'e ve bu sürecin bütün güzel yürekli insanlarına...

YORUMLAR

  • 0 Yorum