Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

ekrem_devrim@hotmail.com

1 LİRALIK ÖLÜMCÜL KAHVE YALANI!

01 Haziran 2020 - 18:45

Eve kapanmak ve şartların dayatması ile okumak, düşünmek zorunda kaldığım bu süreçte bir kez daha gördüm ki, bugüne kadar soframızı sömüren din sömürücüleri yakın gelevekte etimizi, kemiğimizi de sömürene kadar durmayacaklar!

Önce liyakat öldürüldü ulu orta! Sonra adalet ve geriye din sömürüsü ile elimizde avucumuzda aç kalmışlığımıza şükür etmek kaldı!

Hatta açlığımıza, işsizliğimize, yoksulluğumuza, çocuklarımızın madde bağımlılığı elinde erimelerine, torpile, haksızlığa, ihale vurgunlarına şükür etmeyi öğrenmemiz için TV kanallarında aylık 600 bin dolar alan insanlar terbiye etmeye başladılar...

Kendine hayırı olmayan yatalak bazı tipler kucaklarda taşınarak manevi kişiler ilan ediliyorlar!

"Bir babanın kızıyla cinsel ilişki kurması günah değil bademlemedir" fetvası veren sapkın adamlar bu ülkenin tv kanallarında para kazanıyorlar!

Çocukların taciz ve tecavüzcülerine iyi hal indirimleri yapılıyor!

Evlilik şartı saçmalığı ile tecavüz meşru kılınıyor!

Oysa sosyal medyada sözde mucizevi hikayeler ile halimize, ahvalimize şükür etmemiz öğütleniyor.

1 LİRALIK KAHVE!

Bu sabah buna benzer bir hikaye okudum sosyal medya da.

Yoksul bir çocuk yerde bir cüzdan bulmuştur. Cüzdanı açmadan karakola götürür. Komiser cüzdanı açmış ve cüzdanın şehrin en zengin insanına ait olduğunu öğrenmiştir.

Adam karakola çağrıldığında direk çocuğu suçlamış, parayı çocuğun çaldığını iddia etmiştir. Bunun üzerine çocuğun üst başı aranmış ancak sadece 1 lirası vardır. Adam o 1 lirayı alır fakat komiserin ısrarı ile çocuğun simit parası olan o bir lira geri verilir.

Hikayenin bundan sonrası toplumu dinle sömürme terranesidir.

Güya akşam o adam ölür çünkü 1 liralık kahve yüzünden boğulmuştur.

Hikayeyi okuduktan sonra küçük bir hesap yaptım. Ulan değil 1 lira, sadece benim gasp edilmiş haklarımı toplasam şimdiye kadar onlarca insanın çaydan, kahveden, yemekten boğulması gerekiyordu.

Hatta öyle haksızlıklar, hırsızlıklar gördüm ki, birilerinin altına zıçıp, zıçtıkları içinde boğulması gerekiyordu...

1 liralık kahve ile ölmüş müş, ulan ihaleler ile torba torba paralar götürenlerin bir kez bile hıçkırmadığı yerde 1 liralık hırsızlıktan boğulana inanacağız öyle mi?

Hastırın be...

Kuran da "İlmimi paraya satamazsınız" yazılıyken paralı şükür satıcılarını reddediyorum...

YORUMLAR

  • 0 Yorum