Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

ekrem_devrim@hotmail.com

SAVCI SAYAN'IN CHP'Sİ!

28 Nisan 2020 - 18:55

"Kürtler..." diyor Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan.
​​​​
İnanın sonrasında söylediklerini kaleme almaya ne vicdanım tahammül ediyor ne aklım. Öğürtüden midemin bulandığını belirteyim ki anlayın gerisini.

Sayan, uzun uzadıya anlattığı CHP süreçlerinin hepsinde kısaca" CHP döneminde Kürtler insan değildi! " diyor...


Katledildiler demeye getiriyor Kürt İş Adamlarının kafasına sıkıldığını anlatırken.


" İlaç bile alamıyorlardı" derken biraz daha gaza gelse insan değillerdi başka bir canlı gibi ürüyorlardı!" demesine ramak kalmış vesselam.


Geçmişte kaleme aldığım birçok yazımda ülke tarihinde gerçekleşen Kürt ve Alevi halklarının hunharca öldürüldüğü katliamlarda CHP'nin imza attığını yazmış adamım.


Kürt politkalarının yok saymak üzerine olduğunu kaleme alan da benim. Hatta Erdoğan'ın Dersim Halkından özür dilediğini ve fakat Dersim'li olan Kılıçdaroğlu'nun dilemediğini de yazan benim.


Kılıçdaroğlu sonrası CHP'nin aşırı uç milliyetçi MHP'den farkının kalmadığını hatta artık hiç bir politika üretemediklerini defalarca yazdım.


Maraş, Sivas ve Dersim'den zırnık ders almadıklarını düşündüğüm Alevi Halkının hala CHP takıntısını doğru bulmadığı mı...


CHP'nin imza attığı sayısız eylem ve söylemi eleştirebiliriz lakin izlediğim bir video da "Ak Partiye verip veriştiren dönemin CHP MKYK Üyesi Savcı Sayan'ın bu gün bunları konuşması ne kadar komik değil mi?"


Yahu adama sorarlar. Ey Savcı Sayan: CHP Kürtlere bu acımasız baskıları yaparken sen istifa eden CHP genel başkanı için masaya elini vurup kıran CHP MKYK üyesi değil miydin?


Neyse...

Savcı Sayan'ı izledikten sonra şunu gördüm. Bu Sayan'ın Kürtlere yapılanları itirafıydı...


Komik olan şu ki, o CHP de siyaset yapan Sayan ise kendini sütten çıkmış ak kaşık ilan etti.


Hahayt!


Aklıma tek bir şey geliyor Sayın Savcı Sayan. Kürtlerin dilini yasaklayan, aç bırakan CHP idi de senin işin vardı o partide?


İnsan bir şey konuşurken dönüp geçmişine bakar. Olmadı aynaya bakar. Ha, bakmadın mı?


Adamın önüne bir dönem Ak Parti için çok daha ağırlarını konuştuğun videoları koyarlar şaşa kalırsın.


Not: Bu bir CHP veya Ak Parti eleştirisi değildir. Dün tükürdüğünü bu gün ballandıra balandıra yalamanın ve kendini aklamanın eleştirisidir. 

Şahsa yönelikte değildir geneldir. Zira bu tür çıkışlar çok sevimsiz durduğu gibi ülkenin en çok birlik olmaya ihtiyaç duyduğu bu süreçte ötekileştirmeyi körüklüyorlar. 

Her birey siyasi hayatında partisi ile  ideolojik ve fikir ayrılığına düşebilir. Tıpkı Savcı Bey gibi. Ama bu sözler hakikaten anlaşılır, kabul edilebilir değildir.

Bu sözler olaki Ak Parti bittiğinde aynısını tıpkı CHP saflarında siyaset yaparken yaptığı ağır Erdoğan ve Ak Parti eleştirilerini yineleyeceğinin belgesidir. 

Ha, Sayın Savcı Ak Partinin Kürt politikasını doğru bulabilir ve elbette savunabilir. Doğrusu da budur. Lakin siyaset adamı olmak başkadır şov yapmak başka... 

Lütfen şov yaparken coğrafyanın gerçeklerini bilmeden sallamayalım. Hoş olmuyor da... 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum