Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz

karadeniznecdet@hotmail.com

Urfa niçin inansın ki ?

23 Mayıs 2021 - 21:39

Urfalı Urfa Medyasına İnanmıyor
Bu anketi yapan Ahin Güneş’e teşekkür ediyorum. İnsanların neden medyaya inanmadıklarına baktığım zaman aklıma gelenlerden size bahsedeyim:
Her gün AK Partili Belediyelerin yaptıkları çalışmaları gündeme getiren bir medyaya ve üstelik o belediyelerde büyük bir liyakatsiz sistem olduğunu bildiği halde halkın hala bu tabloya sessiz kalmasını bekleyen bir medyaya sahibiz.
Rabia meydanındaki şehrin göbeğinde bulunan bir canlı bomba otoparkına sahip olmamıza rağmen kimsenin bunu gündeme getirmeyişini gördüğü için halk medyaya inanmıyor.
Ya da kızılay meydanındaki İpek Palas Otelinin akıbeti hakkında en ufak bir açıklama göremediği için halk bu medyaya inanmıyor.
Veyahut Kent Konseyi Başkanı olan Habip Aslan’ın belediye başkan yardımcılığı dönemindeyken Adil Saraç’ın yaptıklarını sorgulayamadığı için güvenmiyor bu halk bu medyaya.
Kent konseyi başkanının, Urfa Kültür ve Turizm konusunda Selami Yıldız gibi bir ismi tanıdığı ve çapını bildiği halde alkışlanmasından dolayı güvenilmiyor bu medyaya. 
Bu kadar fazla hakikatsizlik, yanlış, liyakatsizlik, yolsuzluk ve adaletsizlik içinde Urfa halkının medyaya inanmadığına değil de Allah’a inandığına şükrederim ben.
Peki Urfa halkı neye güvenip neye inanmak istiyor?
Eğer bana soracak olursanız; bence urfa artık şeffaf bir döneme inanmak istiyor, güvenilir isimlere güvenilir komisyonlara ve dürüst görev insanlarına inanmak istiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum