Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz

karadeniznecdet@hotmail.com

Ses Ver

04 Mayıs 2021 - 15:02

Dünkü  Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yazımız ses getirdi .Bu sesi duyan  ilgililere teşekkür ediyorum fakat sorgulanması gereken iki tane çok önemli husus var . Bunlardan biri suyun olmadığı yerde hayat olmaz ikincisi de sanayinin  olmadığı yerde istihdam olmaz.

Şanlıurfa’da Organize  Sanayi Bölgesi var .Urfa’da su da  var . Bunun yanında ciddi yatırımcılarımızda var fakat organize sanayinin yönetimini incelediğiniz zaman yönetimde sanayici olmayan insanların söz sahibi olması gerçekten yaralayıcı bir durum.

Mesela şehrimizin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’nın  sanayi ve sanayicilik ile ilgili  bir geçmişi var mıdır ? 

Bu tezatlığın şehrimize kocaman fabrikalar kazandıran Sayın Valimizin de dikkatini çekeceğini düşünüyorum.

Bölge mensubu kendi işini yaparken kendi işine yön veremiyor .Düşünün fabrikanız  olacak yanında işçiniz  çalışacak  fakat yönetim başkasının elinde olacak böyle bir vaziyet dünyada eşine çok az rastlanan bir durumdur eminim .

Bu konuya sahip çıkacak olan milletvekillerimiz var özellikle bir milletvekilimiz var ki ben artık yazmaktan yoruldum o çalışmaktan yorulmadı . 

Yine sanayicimizi geçtiğimiz günlerde Enerji Bakanı ile buluşturup istihdam yaratılması için gecesini gündüzüne katan vekil  Mehmet Ali Cevheri’nin bu sorunu da çözeceğine inanıyorum .

Milletvekili Kasım Gülpınar’ın da sanayiciye ,istihdam yaratmak isteyecek girişimciye kayıtsız şartsız destek olacağına yürekten inanıyorum .

Diğer milletvekillerimiz ise  bu zincirin halkası olurlarsa Urfa’da hem istihtam sorunu çözmek için bir adım atılır hem  de su bir kez daha hayat verir hepimize .

Hep birlikte el elele olmak zorunda olduğumuzu farkederek zincirin halkalarını koparmak isteyenlere karşı sağ duyulu davranmak zorundayız .

YORUMLAR

  • 0 Yorum