Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


Şaka Şaka

06 Ağustos 2019 - 12:02

 Suyumuz kaynıyor,ufaktan ufaktan dar alanda kısa paslaşmalar ivme kazanıyor.Yani  anam babam bakanlığından tut sandalye sayısına ,sandalye sayısından tut yeni yavru partilere varasıya envai çeşit mevzu yine çılgın atan ülkemiz Türkiye’mizde. Peki millet Abdullah Gül ve Ali Babacan başlığında sıkça anılan ve bayramdan sonra ciddi ve resmi hamleler yapması beklenilen yeni parti sizi ya da bizi ne kadar ilgilendirir ?
40 Ak Partili vekilin yeni parti için çılgın attığı , Milliyetçi Hareket Parti’sinin , Ak Parti hükümetinden özellikle Sayın Bahçeli’nin büyük! katkıları sayesinde alacağı bakanlıklar hasebiyle gece gündüz uyku tutmuyor zat-ı allerimi.Bütün derdimiz çoluk çombalak tarlasını taşımaya başlayan ,vizyonu kendine kadar cebine kadar olan kodamanları ve dayılarının sayesinde devrilmeden oturabildikleri koltukları.İnanır mısınız gençler kendimden bir geçmişim yepisyeni bürokratlar kim ki derken .
Ben bilmez miyim şu an “2040”lira gibi dehşetli bir maaşla çocukları hangi “ beach” e götürsek diye düşünen asgari çalışanın , işsizlikten süt alamayan biraderimin tek sorunu ,varı yoğu güveneceği adam bulamadığı için oğlunu muazzör maaşla işe alan CHP’li belediye başkanımızın yaşadığı güven problemi.Ya da bence özellikle esnaf kardeşlerin ağzına lokma girmiyordur tövbe billah kim hangi ihaleyi alacak derken.
Bakın ne kadar zengin bir memleketteysek artık  yatın kalkın şükredin artık paranın bolluğu,sosyal aktivitelerin bıktıran yoğunluğu nedeniyle gençler kötü kötü uyuşturucu batağına saplanıyor.E ama size aşk olsun gençler! Şimdi zaten taş kuşa değer de biri bir koltuk bulur aman yareppiim!  Hangi mazlumu bulsak da çalışsa da milletçene kalkınsak  diye kara kara düşünüyordur kesin koltuğa kancayı atan.
Tamam la şaka şaka.Konuşamaz,yazamaz çapsız adamlar baş tacı olmaya ,adaletsiz,  dengesiz , basiretsiz idareciler fora yelken aynen.Geriye kalan üç beş kaliteli,cevval ve bence ironi yapılamayacak kadar iyi insanı da zaten Urfalı hemşerilerim itinayla halleder , vatana millete hizmete pişman eder değil mi Sayın Erin , ya da Sayın Bakay veya Sayın Cevheri gerçi en iyi siz anlarsınız beni Sayın Ahali!

YORUMLAR

  • 0 Yorum