Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


Gör Bunları Reis

29 Kasım 2019 - 13:21

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ya da hiçbir kurum tapulu malımız değil. Üzgünüm değerli arkadaşlar ama hele beş yıllık periyotlarla ,o da hizmet kalitenize göre ,var olduğunuz koltuklar  hiç kimseye ebediyen yar olmayacak.
Bakın emekli bir devlet memuru olarak samimi söylüyorum  20 küsür senelik  hizmetim neticesinde emekli maaşım ve ceketim dışında hiçbir şeyi zimmetime tapulayamadım. 
Hatta komiktir şimdi ölsem ceketimi de de bırakıp gideceğim gördün mü bak o  da yar olmadı.
Arkadaşlar makamlarda  oturup güvenlik görevlilerine isim vererek şu şahsı içeri almayacaksınız ,bu şahsı yazacaksınız demek kişi cezalandırmaktan ziyade topluma yapılmış aleni bir saygısızlıktır.Milletin evi olan kamu kurum ve kuruluşlarını tekele almak ,sınırlar çizmek  sadece trajikomiktir o kadar. Yani kimse kimsenin  emriyle şekil almıyor ,kimse kahırlanıp da hayatın taviz vermiyor siz istediniz diye çünkü sizler daha iyi bilirsiniz ama memlekette yasa var kanun var ...
Bakınız değerli arkadaşlarım kim olduğunuzu , başlangıç noktanızı ve ilk baştaki hedefinizi unutursanız hizmet ettiğiniz ya da hizmet ettiğinizi zannettiğiniz insanlar da sizinle ilgili menfaatleri bitince sizi unutacaktır.
Devlet kurumlarını partizan ve yandaşlıkla doldurmanızın sonucunu zaten ülke ve dünya genelindeki imajımızla yeterince ödetiyorsunuz. 
Artık bitirelim çünkü bu trajikomik senaryo üzerine daha fazla yazacak ya da  haber katma değeri katıp prim kazandırmayacağım ne size ne de kendime . 
Daha önemli işlerimiz var gençler. Susuz ,elektriksiz , yolsuz köyler ,işsizlikten belediye binalarından intihar etmeye kalkışan aile babaları ,işsiz nitelikli gençleri var bu şehrin ! Yani çok işiniz var çok.

Sadece  bu ülke , bu şehir , bu hizmet yumağı kurumlar babanızın çiftliğiyse söyleyin bilelim de durduk yere üç kuruşluk emekli maaşımızdan bir de size vergi ödemeyelim .
Yok eğer umumi ise , sadece halkın tekelindeyse yine bilelim ki kim kimi kimin evinden  kovalıyor ona göre  muamele edelim ,misafir ev sahibini kovuyor deli herhalde , yazık diyip geçelim.
Ha bir de Gör Bunları Reis !

YORUMLAR

  • 0 Yorum