Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz

karadeniznecdet@hotmail.com

Bir Olalım

13 Nisan 2021 - 12:55

Önceki gün 11 Nisan ‘dı.Şanlı şehrimizin kurtuluşunu şölen havasında kutladık ne güzel ...

Belediye bu sene dersine gerçekten iyi çalışmıştı .Gösteriler ,mevlitler görülmeye değer bir hazırlık yapmışlar .Teşekkürler Zeynel Başkan. 

Ancak ben küçücük bir soru sormak istiyorum.Şanlıurfa Milletvekilleri dün sabahki çelenk sunma töreninde yek takım hazır bulundular ne kadar güzel.Peki akşamki canlı yayında sadece Gülender Hanımefendinin olmasının gayesi nedir ?

Gülender Açanal sevilen sayılan ve gördüğümüz kadarıyla bir kadın olarak protokolde Şanlıurfa ‘yı oldukça şık temsil ediyor. Ama benim derdim Urfa’nın diğer vekilleri neredeydi ? 

Mehmet Ali Cevheri ve İbrahim Halil Özyavuz ‘un tam da bu esnada sahada olduklarını öğrenmem merakımı cezbetti doğrusu. Bu insanlar 11 Nisan yıl dönümü için seçim bölgelerindeler etkinliklere katılıyorlar ama canlı yayına davet edilmiyorlar .Bu işin espirisi nedir ? 

Kasıtlı olarak yapıldığını düşünmek istemiyorum fakat bu hususta tatmin edici bir açıklamayı da hakettiğimizi düşünüyorum.

İşi başkasına yaptırıp bir diğerine alkış tutturuyorsanız bu ne siyasi etiğe ne de insani hoşgörüye sığar .

Bizim tıpkı 11 Nisan 1920’de olduğu gibi her  11 Nisan ve geriye kalan her gün yek vücut olmamız lazım .

İktidarı da muhalefeti de cepheler farklı olsa da hepimiz aynı vatanı savunuyoruz.Biz burada bile ayrıştırmaya maruz bırakılıyorken bizi tebrik etmeyi atlamayan nazik hanımefendi Fatma Şahin’in yarattığı “ örnek şehire “sanırım daha çok özeneceğiz.

Yapmayın ,etmeyin eylemeyin .Herkes bizim için çalışıyor bilinciyle kişisel çıkarlarınızı şehrimizden uzak tutun lütfen.Tutun ki İri olalım diri olalım bir olalım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum