Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


14 Mart Beyaz Gömlek Gibidir Leke Kaldırmaz

11 Mart 2020 - 12:09

Bizler âlimin atının ayağından sıçrayan çamurlu kaftanı, sırtına giymeyi şeref sayan bir tarihin varisleri; “İlim Çin’de bile olsa gidip, alınız!” buyruğunun muhatabı bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu sorumluluk ile beraber liyakat ile hareket ederek en azından sağlık hususunda Sezar’ın hakkını Sezar’a teslim etmeliyiz.

Şiddet mağduru olan, mesleklerini icra ederken, şehit düşen sağlık personelimiz başta olmak üzere insanlığın ve Türkiye'nin sağlıklı geleceği için çaba gösteren ve yitirdiğimiz sağlık çalışanlarını şükranla yad ediyor, her birine Allah'tan rahmet diliyorum.

Vatan söz konusu olduğunda canlarını hiçe sayan kahramanlar farklı zamanlarda, farklı coğrafyalarda bu bayrak ve bu vatan için mücadele verdiler. Halen ülkemizin her ucunda, sınır ötesinde aynı mücadeleyi Mehmetçikle beraber vermeye devam ediyorlar. 14 Mart 1919’un cesur ve direnişçi ruhu ne mutlu ki bizi bugünlere getirdi. Bizler de bu ruh ve Cumhuriyetin ışığında çalışan nesiller yetiştirmeye ve var güçle çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığı için ödün vermeden sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu, yolları daima açık olsun.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum