İsmail ÇÖLKESEN

İsmail ÇÖLKESEN


Biriniz Değil Hepiniz Gelin….

31 Ağustos 2020 - 12:40

“Zalimler vurdukça sinenlerden, boyun eğenlerden olmadık, olmayacağız. Önde yiğitler aslan gibi vuruşurken, arkada el ovuşturanlara benzemedik, benzemeyeceğiz” …. Bu yiğit sözler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ait…. Ve bu sözler bugünlerde Şanlıurfa’da hayat buluyor.
 
Nasıl mı? Bilindiği gibi pandemi nedeniyle ertelenen AK Parti kongreleri geçtiğimiz hafta sonu Harran ilçe kongresi ile başladı.  
Ovanın yiğitlerinden, benim her zaman “Adam Gibi Adam” dediğim Mahmut Özyavuz, güven tazeledi. Kendisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah’ım gücüne güç katsın Yiğit Adam….
 
Kongrede İl Başkanı Bahattin Yıldız yani Namı Diğer “Atom Karınca” öyle bir konuşma yaptı ki; dinleyenlerin göğsü kabardı. Görevi alırken, “Birlik, Beraberliğimizin Kalesi Şanlıurfa'mızda, İl Başkanlığımız, İlçe Teşkilatlarımız, Belediyelerimiz, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Meclis Üyelerimiz, Mahalle Temsilcilerimiz ile Sıkılmadık El Girilmedik Gönül bırakmayacağız” diyen bu Yiğit, bu söylediklerini harfiyen yerine getirdi, getirmeye devam ediyor. 
 
Partiyi derleyen, toparlayan, bütünleştiren Atom Karınca, Harran ilçe kongresinin yoğun temposunun gecesinde bile yine  sokaklara indi. Ekmeğinin peşinde gecenin karanlığında çalışan hemşerilerini ziyaret etti. Maske ve mesafe kuralı ile yaptığı bu ziyaretleri neredeyse sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüren Bahattin Yıldız,  ertesi gün twitter hesabından adeta kükredi. Çünkü Halfeti Belediyesi’nin seçilmiş belediye başkanına saldırı vardı. Sessiz mi kalacaktı? Sineye mi çekecekti? Görmedim, duymadım, bilmiyorum mu?  Diyecekti…. Demez elbet… 
 
Halfeti’de “Çamur at izi kalsın” gibi ucuz politika yapan HDP Şanlıurfa Millitvekili Ömer Öcalan, “Kayyum Halfeti'yi satılığa çıkarmış” diyor. Bu ne cürret… Uyan be uyan…. Bu adam seçilmiş belediye başkanı. 
 
Unuttuysan hatırlatalım…Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, seçilmeden önce HDP'li Belediye'nin terör örgütü PKK'ya yardım ettiği gerekçesiyle Halfeti Belediyesi'ne kayyum olarak atanmıştı. Albayrak, 31 Mart'ta aday olduğu Halfeti ilçesinde Belediye Başkanı seçilmişti. Adama saygın yoksa ona oy verenlere saygın olsun. Belediyenin parasını Kandil’e mi göndersin? Elbette halkla hizmet edecek. Ömerli’de bile oylarınızın yüzde 40’ını alan AK Parti’nin Belediye Başkanına hangi cüretle dil uzatabiliyorsun. 
 
AK Parti’nin baş yiğidi Atom Karınca, Şanlıurfa’da sadece partisinde birlik ve beraberliği sağlamakla kalmadı. Partisinin her ferdini de kanının son damlasına kadar savundu ve savunmaya devam ediyor. Çünkü, AK Parti’de çürük elmalar olmaz. O bunu çok iyi biliyor. Bu yüzden başı, dik anlı açık, partisinin her ferdinin arkasında kale gibi durdu, durmaya devam ediyor. 
 
Atom Karınca’nın AK Parti belediyeciliğine çamur atan bu vekile verdiği cevap tokat gibi ; “Yıkmak, Bölmek ve Parçalamak Amacıyla Kurulan, Kanla Beslenen Terör Örgütünün Siyasi Uzantısı HDP'li Milletvekili, Halfeti'de Milletin Oylarıyla Seçilmiş Belediye Başkanımız Şeref Albayrak'a Ahlaksızca Saldırarak Kirli Zihniyetlerini Bir Kez Daha Ortaya Koymuştur. Yeri Geldiğinde Emperyalistlere Uşaklık Yapan Yeri Geldiğinde FETÖ ile Bir Olan Yeri Geldiğinde Dış Mihrakların Silahı Olup Namlusunu Halka Doğrultan Bir Zihniyetin Temsilcisi Çıkmış Seçilmiş Belediye Başkanına Kayyum Diyerek, Parkı Yok Ettiniz Diyerek Algı Yapmaya Çalışıyor.”
 
Sözün özü şu; Sen değil siz gelin, biriniz değil hepiniz gelin….. Atom Karınca’nın başı çektiği AK hizmetlere gölge düşüremezsiniz. Karşınızda boru yok, yiğit adamlar var…. Boyunuzun ölçüsünü alır, elinize tutuştururlar…
 
Kalın sağlıcakla
İsmail ÇÖLKESEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum