Şerif BENDAŞ

Şerif BENDAŞ


Kısır Döngü

20 Kasım 2019 - 23:24

Ne olacağımız ya da ülkenin nelere gebe kalacağını tahmin edebilecek olan yoktur. Ülke siyasetinin geldiği nokta dip seviyelerde ne yazık ki. Başkanlık sisteminin tüm olumsuz yansımalarını iliklerimize kadar hissediyoruz. 

Milletvekillerinin veya siyasi partilerin hareket alanının her geçen daralması bunun en önemli göstergelerinden.Siyasi parti temsilcileri bile kendilerini ifade edecekleri bir mecra bulamıyor,kendi çabalarıyla youtube kanalları açıyor, sosyal medyayı kullanmaya çalışıyorlar.  Muhalif olana bırakın saygı duymayı, hazırda bekletilen vatan haini gömlekleri giydiriliyor ,fetöcü damgaları hemencecik alınlarına basılıyor.
  Bunun tersi durum iktidar cephesinde tabi ki. Ülke basınının ve medyasının neredeyse tamamına yakınını kendi lehlerine döndürmüş, bu alanda demir yumruk misali kıyımlar gerçekleştirmişlerdir. Ülkede şuan özgür basından bahsetmek Diyojen misali gündüz fenerle gezmek gibi bir hal almış durumda.

  Yalnızca medya değil tabi ki, devletin tüm kurumları ve bu kurumları yönetenler adeta bir partili gibi çalışıyor, iktidarın imkanlarını yine iktidardan nemalanan çevrelere aktarmak için tüm hünerlerini ortaya koyuyorlar. Etrafınıza bir bakının iktidardan yana olmayanların işi öteleniyor,engelleniyor ve hizmetlerden yararlanma anlamında geriye itiliyor. Evet bu Cumhuriyet tarihinin her döneminde olan şeylerdi belki, az ya da çok bu tartışılır ama inanın ki AKP dönemi bu ülkeyi kutuplastırmış,kendinden olmayanı bertaraf etmiştir.

  Yaşamın her alanında bu tarz durumlarla karşılaşmak mümkün. Ülke ışık hızında bir uçuruma yuvarlanıyor ve bunu hepimiz biliyoruz ve sesimiz çıkmıyor ya da çıkarmamıza izin verilmiyor .Düzgün işleyen bir kurumun kalmadığı, yandaş olmayanın işinin görülmediği bu sistem tabi ki tıkandı. Eğitimin, sağlığın ve en önemlisi adaletin yerlerde olduğu bir ülkede mutlaka bir değişim olacaktır. Buda inanın ki ilk seçimlerde kendini gösterecektir. 
İyi günlere erişebilme ümidi ile
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum