Urfa'da tam kapanma denetimlerinde göz açtırılmadı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının dördüncü gününde güvenlik güçleri Şanlıurf'da sıkı denetimlere devam etti

Urfa'da tam kapanma denetimlerinde göz açtırılmadı
03 Mayıs 2021 - 11:42

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının dördüncü gününde Şanlıurfa'da emniyet güçleri şehir genelinde yasağı ihlal edenlere göz açtırmadı.

Özellikle trafik ve asayiş ekipleri, ana cadde, bulvar, kavşak ve mahalle aralarında denetimlerini sıklaştırarak, 17 günlük tam kapanma ugulamasında, izin belgesi ve yetkisi olmadan dışarı çıkan vatandaşları araçları kontrol etti. Dışarı çıkma izni olmayan vatandaşlara idari para cezası uyguladı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin denetimlerle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşlara seslenerek;
"Kıymetli hemşehrilerim, Mübarek Ramazan-ı Şerif sonrasındaki rahat dönem için; 29 Nisan Perşembe akşam 19.00'dan, 17 Mayıs Pazartesi sabah 05.00'e kadar uygulanacak olan #tamkapanma sürecinde #Covid_19 tedbirlerine sabırla riayet edelim." dediÖte yandan İçişleri Bakanlığı tarafından denetimlerle ilgili yapılan açıklamada:

''Bir yılı aşkın süredir dünyada ve ülkemizde görülen Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken önlemler belirlenerek, uygulamaya geçirilmiştir.

Salgının seyrini kontrol altında tutulabilmek için alınan yeni tedbirlerle birlikte 27 Nisan Perşembe saat 19.00’da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek “Tam Kapanma” uygulamasına geçilmiştir. Tam kapanma sürecinde alınan tedbirlere vatandaşlarımız özveriyle büyük oranda uyum sağlamıştır.

66 BİN KİŞİYE CEZA

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 26 Nisan-03 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 66 bin 161 kişiye adli ya da idari işlem uygulanmıştır.

Tam kapanma sürecinde 3 Mayıs saat 10:00 itibarıyla e- devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e- başvuru sisteminden muafiyet kapsamında olan sektör çalışanlarına yönelik de toplam 3 milyon 948 bin 265 “çalışma muafiyet izni belgesi” düzenlenmiştir.

e-Devlet vasıtasıyla e-başvuru üzerinden alınmayan ve manuel olarak doldurulan muafiyet izin belgeleri kontrolü, fedakarca çalışan kolluk kuvvetlerimiz denetlerini yoğun bir şekilde yapılmaktadır.

Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu salgınla mücadelede, normalleşme sürecine kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer tüm kurallara uymayı sürdürmeliyiz.''


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum