Sınavlar ertelenecek mi? Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması

Sınavların ertelenip ertelenmeyeceği ile ilgili son dakika açıklaması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Bakanı Selçuk, yüz yüze yapılacak sınavlar için Kovid-19 tedbirlerine yönelik tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Sınavlar ertelenecek mi? Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması
21 Şubat 2021 - 18:35

Hürriyet'in yer verdiği haberde, Bakan Selçuk, Twitter'dan liselerde birinci dönem yapılamayan sınavların 1 Mart'tan itibaren başlatılmasına ilişkin öğrencilere hitaben paylaşımda bulundu.

Yüz yüze sınav tartışması: Öğrenciler istemiyor, uzmanlar ‘gerekli’ diyor

Açıklamasına, "Sevgili gençler. Emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum." sözleriyle başlayan Selçuk, salgın döneminde kararları, eğitimcilerle ve hekimlerle beraber oluşturduklarını, salgının seyrini günlük izlediklerini, neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı ortak görüş geliştirdiklerini belirtti.

Normalleşme 1 Mart’ta başlıyor: Renklere göre, kademe kademe

Bu görüşmeler neticesinde, köy okulları ve ana okullarında yüze yüze eğitime başlandığını, 1 Mart'ta ise ilkokul 1, 2, 3, 4. sınflar ile 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin de yüz yüze eğitimlerine başlayacaklarını hatırlatan Selçuk, şunları kaydetti:

"Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin yüzde 40'ı, yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten. Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik.
Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın, lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum."

5 SORU 5 YANIT l Çocuklar okula dönmeye hazır mı?

pic.twitter.com/nGRClVdNvk

— Ziya Selçuk (@ziyaselcuk) February 21, 2021

Kaynak: hurriyet.com.tr
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum