Köklü Değişim Dergisi Koordinatörü Urfa'da Konuştu

Köklü Değişim Dergisi Medya Koordinatörü Mahmut Kar, bir takım ziyaretlerde bulunmak için geldiği Şanlıurfa’da gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Köklü Değişim Dergisi Koordinatörü Urfa'da Konuştu
18 Haziran 2021 - 14:03

Ajans Balıklıgöl Haber Sitesi'nde yer alan haberde, Köklü Değişim Dergisi Medya Koordinatörü Mahmut Kar, bir takım ziyaretlerde bulunmak için geldiği Şanlıurfa’da gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Köklü değişim Dergisi pandemi süreci ile birlikte ara verdikleri etkinliklerine tekrar başladı. Basın ve STK’larla düzenledikleri bir kahvaltı etkinliğinde bir araya gelen derginin medya koordinatörü Mahmut Kar, bölge ve Türkiye gündemini değerlendirdi.

Mahmut Kar, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’de Kürt Sorunu, Adalet, İşsizlik, Ekonomik Kriz ve siyasi partiler arsında yaşanan kavgalar gibi çok ciddi sorunları olduğunu dile getirdi.

'TEMELDE MİLLİYETÇİLİK VAR'

Mahmut Kar, Kürt sorunu ile ilgili dikkat çekici ifadelere yer verdi. Kürt sorununun temelinden milliyetçiliğin olduğunu vurgulayan Mahmt Kar, “Kürt sorununu ortaya çıkaran faktörün milliyetçilik olduğunu düşünüyoruz. Bu Coğrafyada, Anadolu’da, sadece Türkiye’de değil, Şam Irak ve İran’da bütün Müslümanlar ırkları ne olursa olsun, Türk, Arap, Kürt, bunlar İslam çatısı altında kavga etmeden İslam devletine bağlı huzur ve mutluluk içinde yaşadılar.” dedi.Kaynak: ajansbalikligol.com
 


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam