Hamile kadına koronavirüsü atlattıktan 1 hafta sonra inme indi

Koronavirüse yakalandıktan sonra tedavi gören, iyileştikten 1 hafta sonra ise inme geçiren 13 haftalık gebe kadın, hayatının kabusunu yaşadı. Test sonucu negatif çıktı, hiçbir sıkıntı yaşamadan koronavirüsü atlattığını düşünürken beynine pıhtı atan Zehra Korada, sağ tarafını hareket ettiremez ve konuşamaz hale geldi. Korada'nın koronavirüsle alakalı pıhtı atma olayı yaşadığını söyleyen Doç.Dr. Gürkaş, Geç getirilmiş olsaydı hasta, hayatına yatalak olarak devam edecekti dedi.

Hamile kadına koronavirüsü atlattıktan 1 hafta sonra inme indi
10 Mayıs 2021 - 14:32

Mynet.Gazetesi'n de yer alan haberde, Kartal'da yaşayan 2 çocuk annesi Zehra Korada, 5 yıldır evli olduğu eşiyle 3'üncü çocuklarını bekliyor. Yaklaşık 1 ay önce 34 yaşındaki kadın koronavirüse yakalandı. Zehra Korada, Kovid-19 ile mücadelesinde galip geldi, ancak testi negatife döndükten 1 hafta sonra beyninde pıhtı attı. Sağ tarafını hareket ettiremeyen kadın "Eşime seslenemedim, konuşamadım, hareket edemedim eşim ambulansı aradı" dedi.

45 DAKİKA SÜREN AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ

Zehra Korada, ambulansla Kartal'daki bir hastanenin acil servisine kaldırıldı. Nöroloji Bölümü İnme Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Erdem Gürkaş, 34 yaşındaki kadını ameliyata aldı. Başarılı geçen ameliyat sonunda beynin ana damarında atan pıhtı alındı. Pıhtının alınması ile sağ tarafındaki güç kaybı, konuşma ve iletişim becerileri de geri geldi. Kontrollerinin ardından 13 haftalık gebe olan Zehra Korada taburcu edildi.

"SESLENEMEDİM, KONUŞAMADIM EŞİM HEMEN AMBULANSI ARADI"

Zehra Korada "13 haftalık gebeyim. Birden gece sağ tarafımı hissetmedim. Ani gelişti direkt eşim 112'yi aradı. Seslenemedim, konuşamadım sadece böyle bakıyordum. Onlar anladılar hemen bir şey olduğunu. Sonrasını hatırlamıyorum. Müdahaleden sonra kendime geldim hemen" dedi.


Kaynak: Mynet.com.tr


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam