Beyazgül'den Bahattin Yıldız mesajı

​​​​​​​Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız'la bir araya geldi.

Beyazgül'den Bahattin Yıldız mesajı
23 Ocak 2021 - 11:47
AK Belediyeler haber sitesinde yer alan haberde, yerel yönetimde, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yaklaşan 7. Olağan İl Kongresinde aday olmayacağını açıklayan mevcut Başkan Bahattin Yıldız'la bir araya geldi.

İl Başkanı Bahattin Yıldız geçtiğimiz gün yaklaşan kongrede aday olmayacağını açıklamış ve partisine yönelik dava şuuruna devam edeceğini duyurmuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Yıldız ile yaptığı görüşmede ise Başkan Yıldız'ın AK Parti çatısı atında dava şuuru ile hareket ettiğine dikkat çekerek "İl Başkanımız Bahattin Yıldız'ın ülkemize ve memleketimize duyduğu hizmet aşkının; gayretinin, çalışkanlığının; davamıza ve liderine olan bağlılığının şahidiyim. Yolu ve bahtı açık olsun" değerlendirmesinde bulundu.

Görüşmede Başkan Yıldız ise Başkan Beyazgül ile sürekli olarak Şanlıurfa'nın değişimi ve gelişimi adına çok güzel hizmetlerde bulunduğunu dile getirdi.

 

BAŞKAN YILDIZ ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Geçtiğimiz aylarda yapılması planlanan ancak pandemi hususları çerçevesinde ertelenen kongre için Mevcut Başkan Bahattin Yıldız aday olmayacağı yönünde açıklamada bulunmuştu. Başkan Yıldız açıklama metninde şu ifadelerine yer vermişti: ""AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızla Yapmış Olduğumuz İstişareler Sonucu 7. Olağan Kongrede Aday Olmama Kararı Almış Bulunmaktayım. Bu Kutlu Yolda, Bu Hak Dava Yolunda Şanlıurfa'mızda Yapılacak Olan Kongreye Kadar Görevimin Başında Olup, Kongre İle Birlikte Görevi Başka Bir Dava Arkadaşımıza Devredeceğim. Yola Çıktığımız İlk Andan İtibaren Dava Şuuruna Sıkı Sıkıya Bağlı Kalarak, Şanlıurfa'mızda Sıkılmadık El, Girilmedik Gönül Bırakmayacağız Şiarıyla Çalıştık. Ümmetin Umudu, Dünya Mazlumlarının Gür Sesi ve Milletimizin Hizmetkârı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Önderliğinde Girdiğimiz Her Seçimde Milletimizin Teveccühü İle Alnımızın Akıyla Çıktık. Yan Yana Gelmezlerin Yek Vücut Olduğu Seçimlerde Büyük Başarılar Elde Ettik. Vatandaşlarımızla Daima Biraraya Geldik, Onları Dinledik, Hasbihal Ettik. Esnaflarımızla Omuz Omuza Olduk. Sivil Toplum Kuruluşlarımızla Oda ve Dernek Kuruluşlarımızla Daima Fikir Alışverişinde Bulunduk. Şanlıurfa'mıza Hizmet İçin Tüm Kapıları Aşındırdık. Şanlıurfalı Hemşehrilerimiz Hizmetin Daima En İyisine Layıktır. Bizim İçin Her Fatiha Bir Başlangıçtır. Liderimizin Dediği Gibi; Bu Şarkı Burada Bitmez. Her Başlangıç Nasıl ki Bir Vedaya Gebe İse, Her Veda da Bir Başlangıca Gebedir. Cumhurbaşkanımızla Yol Yürümekten Her Daim Şeref Duydum. Bugün Nerede Bir Mazlum Varsa Yanı Başında Cumhurbaşkanımız Olmuştur, Nerede Bir Zulüm ve Haksızlık Olsa Karşısında Cumhurbaşkanımız Dimdik Durmuştur. Vizyonu, Misyonu ve Hizmet Anlayışıyla Siyaset Tarihimize Damga Vuran Cumhurbaşkanımız Sn. RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın Daima Emrinde Olacağım. Cumhurbaşkanımızın Riyasetinde Bir Nefer Olarak Mücadelesini Sürdürdüğümüz Hak Davamız sadece 18 Yıllık Bir Dava Değil, 1400 Yıl Önce Dünyayı Şereflendiren Efendimizin Ayak İzlerini Takip Ettiğimiz Bir Davadır. Bugüne Kadar Bizlere Öncül Olan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN'a Bizlere Teveccühlerinden Dolayı Şükranlarımı ve Saygılarımı Sunuyorum. Yine Her Daim Bizlere Destek Olan Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sn. Erkan KANDEMİR'e Bölge Koordinatörümüz Abdullah AĞRALI'ya ve İl Koordinatörlerimize, MKYK Üyelerimize, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, Teşkilatlarımıza, Cumhur İttifakı Gönüldaşlarımıza ve AK Parti'mizin Kaderini Ülkemizin Kaderi Bilen Kadir Şinas Şanlıurfalı Hemşehrilerime Şükranlarımı Sunuyorum"

 

BAŞKENTTE KONUŞULAN İSİMLER KİMLER?

Yıldız'ın "yapılacak olan kongrede aday olmayacağım" açıklaması kulislere adeta bomba gibi düşerken gözler İl Başkanı kim olacak sorusuna yöneldi?

Şanlıurfa siyaseti kulislerinde isimler tahmin edilirken, AK Belediyeler Medya Ailesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yetim de hangi isimlerin konuşulduğunu kaleme aldı.

Buna göre Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Yetim'in Ankara kulislerinde almış olduğu son bilgilere göre AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı için ismi geçen adaylar şöyle sıralandı:

1 - Nihat Çiftçi

2 - Mehmet Günak

3- Cüneyt Altıparmak

4 - Yusuf Eğilmez

5 - Ali Delioğlu

6 - Nihat Kılıç

7 - Habib Arslan

8 - Abdurrahman Kırıkçı

9 - Mustafa Yavuz

10 - Ali Acar

11 - Mustafa Tepe

12- Ahmet Aksoy

13- Yasin Fırat Çiftçi

14- Mehmet Ekinci

15- İbrahim Halil Kızılelma

16- Fevzi Demirkol

17- Bekir Kan


Kaynak: akbelediyer.com


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • cenker27
    1 ay önce
    hanginizin urfaya faydası vark..hanginizin urfaya faydası varki Allah aşkına yerine yazılan isimlere bakıyorum da hepsi yeme derdinde olan insanlar hiçbirinin urfaya faydalı olacağını sanmıyorum Allah urfanın urfalının yardımcısı olsun