Şerif BENDAŞ

Şerif BENDAŞ


Günümüz

29 Ekim 2018 - 18:34

Uzun zamandır köşe yazısı yazmıyordum. En son yazımı yılbaşından sonra ki günlerde yazmış ve haber sitemizde yayınlanmıştı. 
  Neden böyle bir giriş yaptığımı bende bilmiyorum aslında. Uzun bir aradan olacak ki kelimeler ağızdan çıkmıyor yazıya dökülmüyor. Boş bıraktığım zamanı değerlendirecek olursak ülkenin ve bizlerin ışık hızında bir uçuruma ,bir bilinmezliğe sürüklendiğini anlatmaya gerek yok aslinda. 
  İçine düştüğümüz girdabı,mutsuzluğu,huzursuzluğu,umutsuzluğu açıklayacak kelime ve cümle yoktur aslında. Tek kelime ile anlatın derseniz ben yaşadığımız bu sıkıntılı günler için travma kelimesini kullanırım. Evet gerçekten toplum şuan tam olarak bir travma yaşıyor ve bu travmanın şiddetinin de artacağı öngörülüyor. Yani kaba tabirle bu daha iyi günlerimiz.Tecavüze uğrayan birini düşünün,üstünde ki pisliğin işi bitip olduğu yerden çıktıktan sonra tam kendine gelip bunun hesabını soracakken kapının tekrar çalması ve içeriye başka pisliklerin girmesi durumu gibi bu toplumda şuan tecavüze uğramış durumda ama burada sorun düzülenin halen olayın farkında olmaması ya da olamaması. 
  Yok yok demeyin sakın toplum tam da bu konumda. Son dolar muhabbetinde zaten dolu olmayan ceplerimiz  daha da delindi ve kapanmaz yaralar açtı hepimizde...
  Siyasi ahlak,nezaket ve liyakat gerçekten yerlerde sürünüyor. İnsanlar dün dediklerini bugün söylemeyip tersini yapmaktan çekinmiyorlar. Bu tarz bir durumu geçenlerde tekrar yaşadık. 
  AKP ile MHP arasında yerel seçimde ittifak çatlağı oluştu. Geçmiş dönemlerde biribirlerine olmadık ve ömür boyunca unutulmayacak sözler söyleyenler milletin karşısına el ele gönül gönüle pozu vermişlerdi. Bu birliktelik af ve and meselelerinde ayrılığa sebebiyet vermiş ve yerel ittifakı zedeleyici açıklamalar yapılmıştı. Aslında yeni sisteme ittifaklar koalisyonlar olmayacak diye oy verenler ve bu oyu isteyenler yine üç maymunu oynuyordu. 
  Bir önce ki gün yaşanan olay ise siyasetin geldigi durumu gözler önüne seriyordu. Emeklilik yaşı için muhalefetle beraber hareket eden MHP bir kaç saat sonra müthiş bir U dönüşü ile bu kez çekimser ve red oyu vermişti. Bunu anlatacak bir cümle yoktur inanın. Gerçekten akılalmaz olaylar yaşanıyor ve biz hepsini yutuyoruz...
  İyi günler mi ? Mutlaka gelecek...

YORUMLAR

  • 0 Yorum