Şerif BENDAŞ

Şerif BENDAŞ


BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

25 Eylül 2019 - 08:35

Ülke gündemi o kadar yoğun ve karmaşık ki, hikaye anlatasım geldi sizlere. Bir varmış bir yokmuş diye başlıyan ve sonu olmayan bir bilinmezlikler ülkesindeyiz. Tabi ki hikaye anlatmayıp  gündemi değerlendirmeye çalışacağız.

Siyaset bu ülkenin en önemli gündem maddesi. İnsanlar yaşamlarını ülke siyasetine göre ayarlamak zorunda hissediyorlar.
 
Bir ev alıp arabasını değiştirecekse,çocuğunu evlendirip ona yeni bir iş kuracaksa,hatta tatil programı yapacaksa bile ülke siyasetine bakıp program yapmak zorunda. 
 
Gündelik değişen siyaset kurumu toplumun genelini ablukası altına almış durumda ne yazık ki. Aslında pekte politik olmayan Türkiye toplumu,tam tersine siyasetle içiçe bir görüntü sergiliyor. Siyaset ve siyasetçiler bu toplumun kimyasını değiştirmiş durumda. İnsanlar biribirilerinden ışık hızında uzaklaşıyor,nefret ediyor ve karşılıklı olarak ötekileştiriliyorlar.
 
Beraberce bir deneme yaparsak etrafımızda iyi birilerinin,mutlu birilerinin kalmadığını görmüş olacağız. Yaşı on sekiz ile elli beş arasında olan mutlu,huzurlu ve sorunu olmayan birini tanıyormusunuz diye bir soru sorsam çoğumuz öyle birilerinin olmadığı cevabını vermiş olacak.
 
Liyakat sahibi olmayan,derdi ülkesi ve toplumu olmayan,toplumda kabul görürlüğü olmayan kimler varsa hepsi köşe başlarını tutmuş,devletin malı deniz yemeyen keriz şiarıyla har vurup harman savurma peşindeler. Enteresan olan ise bu tiplerin "devlet malından bir hırka bile aşıran,savaşta bile ölse şehit sayılmaz" sözünü sözde yaşam biçimi diye kabul etmeleridir. Böyle oluncada gelinen durum normal oluyor haliyle.
 
Gelinen noktanın en önemli kim ne derse desin siyasettir. Özlem duyduğumuz demokrasinin ülkeye ve topluma inşası için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Okumalıyız,irdelemeliyiz,eleştirmeliyiz. Hep beraber güzel günlere erişebilme ümidi ile. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum