Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


Yazık

05 Şubat 2020 - 12:53

Hayatın vurduğu yetmedi bir de Sayıştay kararlarına dayanarak belediyeler vuruyor onları. Kimlerden mi  bahsediyoruz ? Zihinsel  engellilerden mevzu bahis açıyoruz .   Şanlıurfadaki zihinsel engellilere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Nihat Çiftçi döneminde  tesis edilmiş bir alan vardı ve bu çocuklar orada gayet mutluydu .
Tasarımlar , icraatlar yapıyorlardı . Birçok sözde derneğe ve başkanına örnek olacak Dernek Başkanımız Bedih Satoğlu onlar için bu kadar özenirken büyük faul Büyükşehir Belediyesi ‘nden geldi. Bizim engelliler oldu mu sana kapı dışarı... Sevgili Belediyemiz diyor ki haydi engelliler pamuk eller cebe kendinize yeni yer bulun ... 
Engellilerin buraya alışmış olması, alışmış olduğu düzenden koparılması , 
 Zihinsel Engelliler Mesleki Eğitim Atölyesini kuruyor olmaları belediyemiz için hiç problem olmaz değil mi ? 
Tekstil ,çorap ve galoş makineleri olan atölyede engelliler burada kurs görüp meslek öğrenerek belkide istihdam sağlayacaklar. 
Bakın ironiye atölye için 31.000  malzeme gerekiyor.Ve Urfalı’nın babası Sayın Valimiz engelli çocukları için malzeme yardımında destek sağlarken ,turizmciler ,güzel abiler karınca kararınca el atarken Belediyemiz  elbette  çelme çaktı. Üstüne halen  mekanı boşaltmadığınızı görüyorum kardaş ,sen hayırdır ! Dedi. Eğer ille de gerekliyse de  burası  çok güzel kiralanır engellilere de bir güzel destek olunurdu. Ama gerçek  engelciler yine devredeler. 
 
Sayın Beyazgül sosyal Belediye anlayışında ve yönetiminde kimler nerelerde nelerle uğraşıyor dönüp bir bakmanı tavsiye ederim naçizane.
Hak etse de yazık oluyor bu millete ,  devam ederseniz böyle beş sene sonra tarihin tozlu sayfalarında engellinin ahı altında yer alırsınız... Yazık ...

YORUMLAR

  • 0 Yorum