Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


Var Olun...

09 Nisan 2020 - 19:15

Biliyoruz, anlıyoruz, gurur duyuyoruz... Kimin ile mi elbette Türk Polis Teşkilatımızla... 
Öyle bir meslek düşünün ki seçim  yapılır  uyumaz, virüs yayılır, salgın gelir, bayram gelir uyumaz , 48 saat nöbet tutar  uyumaz , kilolarca ağırlıkta silah taşır uyumaz, siyasileri korur polis uyumaz, yaşlısını,gencini ,çocuğunu korur polis uyumaz. Annesi ,karısı ,çocuğuysa gözleri yolda onu bekler uyuyamaz. 
Üstelik bu öyle bir uyumamak ki soğuk demez,sıcak demez,tehlikeli demez, hastalık demez, ölüm demez, doğu demez,batı demez gider görevini yapar. Bir çocuğun gülüşü, bir gencin selamı ,bir kadının güven dolu bakışı , bir hastanın sağlığına kavuşması onların en büyük gurur kaynağı.
Bakın tonla telaşenin arasından bile devletin çabası o kadar net gözüküyor ki...Elinden geldiğince , gücümüz yettiğince,  yanlışı ve doğrusuyla sosyal bir devlette olması gerektiği gibi ilerliyor işler. İşsiz kalanı,aç kalanı ,yasaklı olanı ,hasta olanı , olmayanı 7/24 destekleyen bir ülke, maskeleri ücretsiz dağıtan bir ülke, hane başı 1000 tl yardım eden ülke, sağlıkçısına güvenen ,destek olan bir ülke , vatandaşın parasını sırf o risk altında olmasın diye evinde teslim eden ülke , vefa sosyal destek gruplarıyla büyüğümüze, darda kalan vatandaşımıza, hasta çocuğumuza bile telefondan çare bulmaya çalışan ülke , yemeğini ,ilacını evine getiren ülke bu ülke bizim.Hiç sakınmadan iktidara da muhalefet belediyelerine de teşekkür ederim. Şanlıurfa genelindeki başarılı kriz yönetimi sayesinde ülkemiz ve bölgemizde en az vakaya sahip illerden olmamızı sağlayan Sayın Valimiz Abdullah Erin ve ekibine de ayrıca teşekkür ederim.
Ama bunca kaos arasında aralıksız yanımızda olan yine Türk Polisi’ne ayrıca minettarız ey halkım...
Onları ne gösterilip gösterilip geri çekilen 3600 karmaşası, ne hele ki şu günlerde kıymetlerini daha da iyi kavradığımız sağlık çalışanlarımız gibi desteklenmeyen maaşları ,ne aileleri ile ayrı kalmaları , ne bu dehşet çalışma saatleri yıldarabilir. Yeterki biz destek olalım onlara...

Yorgun Dünyamızın en zor sınavını vermeye çalıştığı şu olağanüstü günlerde bile cansiperhane çalışan  tüm polislerin kıymetli haftalarını kutluyor daha iyi çalışmak şartları ,huzur , mutluluk ve  elbette ki sonsuz sağlık  diliyorum ...Var olun...

YORUMLAR

  • 0 Yorum