Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


SORUMLU KİM?

25 Kasım 2020 - 01:04Size taze bir bilgi vereyim mi?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bir çok hastanede olmayan, kanser hastalarının teşhisinde büyük öneme sahip 20 milyon TL değerinde son teknoloji ‘Pet Cihazının’ Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yer aldığını biliyor muydunuz?

Kanser hastası yakınlarından şaşırtıcı bilgiler alıyorum. 

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir gariplikler dönüyor. 

Bu son teknoloji cihaza giren hastaların raporlarının çıkmasının neredeyse üç ayı bulduğu söyleniyor. Daha da garibi ise aynı hastaların Gaziantep Üniversitesi Hastanesi’ne gittiğinde daha eski teknoloji cihaz olmasına karşın raporlarının en fazla iki günde çıktığı ve hazır hale geldiği bilgisi geliyor. 

Rektörümüz Sayın Mehmet Sabri Çelik’in özverisi noktasında hiçbir şüphem yok, işini kaliteli yapmaya çalıştığını ve iyi niyetli oluşunu görüyorum. Aynı şekilde, Sayın Tahir Güllüoğlu ve Sayın Hakan Büyükhatipoğlu‘nun canını dişine takarak çalıştığını ve hastalarına büyük özverilerle yaklaştığını da görüyorum.
Ama ne yazıkki bu çalışkanlığı, emeği ve özveriyi frenleyen; iki günde çıkması gereken raporları okuyan ve bu raporların üç ayda çıkmasından sorumlu Sayın Yılmaz Tekin Bey ne iş yapıyor? Bu gecikme ve aksaklık neden? Bu hizmet neden aktif olarak verilmiyor ve hastalar mağdur ediliyor?

İçim içime sığmadı, tahammül edemedim, bu talihsiz olaya kayıtsız kalamayarak milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Cevheri’ye ilgili konuyu ilettim. Bu hassas ve önemli konuyu kendisine ilettiğim için teşekkür edip derhal bu konuyla ilgileneceğini tarafıma bildirdi. 

Şimdi aklıma gelmişken sorayım; üç ayda rapor sonucunu bekleyen bir kanser hastasının durumu bu süre zarfında daha kötüye giderse bunun sorumlusu kim olacak?
20 milyonluk cihaz mı? Sayın Yılmaz Tekin Bey mi?

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sirin Gulcen Eren
    1 ay önce
    Necdet bey, Her zamanki gibi toplumun sorunlarina cok ğuzel deginmissiniz. Birinci ihtimal; Muhtemelen o kisi ozel hastaneden nemalaniyordur. Geciktirdiginden kisiler ozel hastahaneye gidince hastahaneden pay aliyordur. Ikincisi; O kisi o kasar yogun ve biriktir ki bakamiyor yetisemiyordur. Nedenini birilerinin belirlemesi lazim. Sonucta Allahin adaleti varda giden bu surecte gidiyor. Saygilarimla.