Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


Şehr-i Urfa

04 Eylül 2019 - 22:45

Urfa’nın, ki çok daha önemli potansiyel taşırken ,komşu illeri ile arasında her bağlamda uçurumsal farklar olması hepimizin suçu değil midir ?Aşırı Yandaş ya da sırf şahsi husûmetlere dayandırılırmış aşırı muhalif köşe yazılar ve mantar gibi türemiş gazetecilerin yanlış yönlendirmelerinin payı yadsınacak mıdır?
Vali yardımcılarının altı çizili yardımcılarına validen daha erişilemez olmasının mantığı nedir?Eğer mantıklı tek bir yanı varsa bu bizlerle de paylaşılacak mıdır?
İlde bulunanan kurum ve kuruluş müdürleri alanlarında ne kadar yetkin ve etkindir? 3.sınıf menfaatler peşinde koşarken bulundukları makamları kokuşturmuşlar mıdır?
Ya da çalışmak ibadet değil midir ki seçilir seçilmez bu karmaşa da “hacca “ giderek günah çıkarmak ne kadar etiktir ,ne Kadar samimidir?
Belediye Başkanlarının asli görevleri arasında seçildiği kentte doğal afet yaşanırken tatil yapmak var mıdır?
Hangi Şanlıurfalı vekil kebap yeme amacı dışında şehri ziyaret edip kendisinin vekili olduğu asıl mükellefin derdini sormuştur?
Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa özelinde de kıymetli ve  verimli tarım arazilerinin imara açılması geleceğin katli değil midir  ya da bizim katlimiz vacip midir?
Bu kaos ve bombaların ateş çemberi içersinde hedeflenen turizm kotası tutturulabilecek midir?Ve daha acısı böyle bir hedef Ya da kota söz konusu mu?
Akçakale ,Viranşehir gibi savaşa sınırı olan ilçelerimizde  yaşayan hemşerilerimizin ruhsal ve bedensel sağlıklı bütünlüğü için valilik +belediyeler +stk lar ne gibi projeler üretmektedir ?
Ya da çöp konteynerları ,üstelik bayramın ikinci haftasına dönmek üzereyken niçin hala leş gibi kokmakta ?
Bu kadar düzensiz otobüs seferleri,bitmez tükenmez yol çalışmaları ve buna istinaden yaşanan kazalar ve cezalar bilinçli mi tezgahlanmaktadır ?
Büyükşehir rüyası yaşayanlar halen online mı ?
Onlarca soruna karşılık bir elin parmaklarını geçmeyecek muhattap ve ne acı ki sorulardan daha acımasız cevaplar. Bu şehrin başına gelen en talihsiz kaza her zaman olduğu gibi bu dönemde de basiretsiz yönetimler çıkarcı kişilikler halden anlamaz duyarsız vatandaşlar oldu.
Ancak şanslıyız ki Şanlıurfa ‘da balon turizmini yaşatacak on numara vali begimiz var.Vatandaştan gelen tepkileri seslendirmek de biz gazetecilere düşer diyerek soruyorum millet ; Sayın Vali Erin bir dahakinde Belediye Başkanımız olur musunuz ? Size alıştıkça öksüz kalmak istemeyiz zira.Şimdiki yönetimin çözüm ve hizmetlerini büyük dikkatle izliyoruz orası ayrı Şehr-i Urfa.

YORUMLAR

  • 0 Yorum