Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz

karadeniznecdet@hotmail.com

Mesela

18 Nisan 2021 - 12:00

Şanlıurfa çiftçisi ayakta.Tam sulama döneminde çiftçi bir türlü suyu alamıyor.Kargaşanın sebebi ise gayet basit yine karşılarında Dedaş var .

Hatta bugün Dedaş sorununa çözüm bulunamadı ,bulunamıyor ve bu gidişle de bulunamayacak.Dedaş   bugün Bakanlar Kurulu’nda istediği kararı istediği dakika çıkarabilecek güçte.

Çiftçiye kesilen cezalara bakın.100 dönüm arazisini eken bir çiftçinin kuyusundaki trafoya gelen cezaya bakın.

Bu ülkede makina mühendisleri odası var elektrik mühendisleri odası var .Dedaş tarafından kesilen bu cezaları , kararları bu odalarla bir karşılaştırın bakalım. 

Yakında Şanlıurfa’nın tüm çiftçilerin tapulu mallarına Dedaş tarafından icra konulacak ve satışa çıkarılacak.İşte Şanlıurfa çiftçisi de sulama birliği başkanları ile karşı karşıya geldi.

Bu konunun çözümü için  cumhurbaşkanının karşısına geçerek Urfa’nın sorunlarını anlatması gereken il başkanımız ise nelerden bahsediyor ? 

Uçak  seferlerinden bahsediyor ama binlerce kişiyi ilgilendiren ekmek sorununu , elektrik sorununu çözmeyi gündeme getirmiyor.

Sayın Kırıkçı, uçak seferinden daha önemli şeyler var aş gibi ,ekmek gibi , iş gibi...Ha eğer illa ulaşım ile ilgilenmek istiyorsanız orda da çok daha önemli sorunlarımız var trambüs gibi mesela ...

YORUMLAR

  • 0 Yorum