Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz

karadeniznecdet@hotmail.com

Kimi Temsil Ediyorsunuz ?

11 Nisan 2021 - 18:34

Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’daydı. Kendisi Şanlıurfa’da faaliyet gösteren herhangi bir sivil toplum kuruluşu tarafından muhatap olarak kabul edilmedi . 

Aslına bakarsanız bu durumun sivil toplum ruhuna ne kadar tezat olduğunu , fikir çatışmalarının problemlerin çözümlerinde fark yarattığını tartışmaya bile  açmıyorum.

Bu bizden olmayan hiçbir şeydir tavrını  anlayamıyorum. İdeolojisine , fikirlerine katılır ya katılmazsanız bilemem keza ilgilenmem de ancak Kendisinin Güneydoğu TV’deki  programda Karadeniz’de fındık üretimini ve üreticilerini destekleyen fındık birliklerinin olduğunu ancak Şanlıurfa’da fıstık birliğinin olmadığını, pamuk hususunda herhangi bir birlik olmadığını ifade etti.

Hakikaten de tarımın,turizmin ,gastronominin cenneti Şanlıurfa ‘nın , 
Şanlıurfa bizden hizmet bekliyor,Urfa bize kırgın naralarından çok daha fazlasına ihtiyacı var .

Siyasette ve hayatta her şey mümkün biliyorsunuz.Türkiye Cumhuriyeti Devleti Eski ve Son Başbakanı olan Ahmet Bey diyelim ki tekrar ülke yönetiminde rol aldı. Sözde “ Şanlıurfa ‘nın sorunlarını” anlatmak için birbirleriyle yarışacak bu sözde toplumu temsil edenler.

Ancak ne kadar ciddiye alınacaklar orası muamma. Eğer bir bütünü temsil ediyorsanız kişisel olarak her görüşe karşı katılıp katılmamanız , sizin fikirlerinizi temsil edip etmemesi hiç önem teşkil etmeden açık olmanız gerekiyor.

Tıpkı Urfa Barosu gibi ,tıpkı Urfa Tabipler Odası gibi,tıpkı Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası ,Tıpkı Şanlıurfa Mimarlar Odası gibi kapınız ardına dek açık olmalı .

Çünkü sizin işiniz sorun çözmek.Makamlarınızı cilalamak ya da herhangi birine yaranmak değil .

YORUMLAR

  • 0 Yorum