Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


Haklıyım

23 Kasım 2020 - 11:40

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kuruluşu  1923.Belki eksik oldu ama 1923 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bağımsızlığı ilan edildi ve cumhuriyetle yönetilmesine karar verildi. Ama benim bildiğim 1923 yılından beri Türkiye Cumhuriyeti Devletini soyan bizim bildiğimiz hiç bir hırsız yakalanmadı.Hırsız yakalandı hangi hırsız yakalandı üç yumurtayı çalan hırsız yakalandı , 1 kg baklavayı çalan hırsız yakalandı camiideki halıyı çalan yakalandı , tekel büfesinden rakı çalan yakalandı.Fakat bankaları soyan hiç bir tane vatandaş yakalanıp da 100 yıl mahkum edilmedi. Ya da  siyasi olarak görev yapmış hangi bakanın yüce Divan’da yargılanıp da gerçek bir cezaya çarptırıldığını gördünüz.Ya da hayali ihracat yapanlar, naylon faturalarla bu ülkeyi soyan kaç kişi yakalanıp ne kadar ceza aldı ? 

Belediyeyi soyan kaç tane mütahite rastlandı ? Hangi mütahit ne kadar ceza aldı ? Depremde bile mütahitler işten yırtıyor.İçim yanıyor içim yanıyor ama bu yangını söndürecek hiçbir anayasa maddesi bugüne kadar karşıma çıkmadı.Bizim vergilerimizi bizim çocuklarımızın geleceğini gözümün önünde çalıyorlar ve biz hiçbir şey yapamıyoruz.

Eğitimde fırsat eşitliği diyoruz ama oğlumla aynı puan alan çocuklar tıp fakültesinde okurken oğlum gibi devlet üniversitesinde okuyanlar diş hekimliğinde okuyorlar.

Parası olan insanlar şimdi çocuklarını Kıbrıs’a gönderiyor ,Ukrayna ‘ya gönderiyor , Azerbaycan’a gönderiyor , Gürcistana gönderiyor ve doktor olarak Türkiye geri dönüyorlar.Peki bizim çocuklarımız devlet üniversitelerini kazanıp işsiz kalıyorsa biz ne yapalım ?


Fatura kime çıkıyor ?Bu faturayı siyasiler umursamıyor.Bürokratlar hiç seslenmiyor.Sivil toplum kuruluşları deseniz sahi Türkiye’de onlar gerçekten var mı ? 

Keşke köyde bir çoban olsaydım koyunları alıp gitseydim fülüt çalmayı da öğrenirdim .Çünkü eğitim sistemimiz de artık  flüt çalmayı öğreten ,mandolin çalmayı öğreten , bağlama çalmayı öğreten öğretmenler  kalmadı.

Daha ne yazayım ne yazayım ne yazayım...Kendimi yazmak istiyorum artık kendimi...Ben haklıyım ama bana hakkımı veren yok.Çünkü ben asgari ücretliyim her zaman haklıyım...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sirin Gulcen Eren
    1 ay önce
    Necdet bey, Super. Bir de yabanci uyruklulara sunulan egitim imkanlarindam bahseyseydiniz keske. Toplumu bozacak her sey yapiliyor. Plan amac belli. Allah sonumyzu hayr etsin. Ve Allah yardimcimiz olsun. Saygilarimla.