Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


Gelişim Meclisi

22 Şubat 2021 - 23:17

Haberleri izlerken Gaziantep’in bu yıl gerçekleştirdiği ihracat rakamını duyunca; hemen 140 km ötemizde olan bir il bunu başarıyor da, yer altı ve üstü kaynakları daha üstün olan Urfa neden bu girişimi gösteremiyor ona üzüldüm. 

Açıklanan rakam tam 450 milyon dolar. 

Antep’teki dinamikler doğru şeylere odaklanmış durumdalar. Yerel yönetimlerin girişimcileri doğru noktalara yönlendirmeleri, milletvekilleri ve diğer siyasi organların siyasi ideolojilerini bırakıp doğru işler yaptıkları ve tam bir organizasyon içerisinde çalıştıklarının meyveleridir diye düşünüyorum. 

Halk oldukça bilinçlendirilmiş, eğitim alanına önem verilmiş; en önemlisi liyakat kuralları tıkır tıkır işlemiş ve alanında uzman insanlara ilgili departmanlar teslim edilmiş... Bu ap açık görülüyor. 

Sanayi desen var, turizm desen var, iş olanları desen var...

Adeta Güneydoğu’nun lokomotifi konumunda Gaziantep. 

Bu başarıdaki en büyük paylardan bir tanesinin de yönetenlerin kendi değerlerini bilmesi, önem vermesi ve yerinde kullanmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. 

Fikir alışverişi, tam organizasyon, bilgiyi işleme... 

Hep deriz ya; ‘Alanında Uzman’ .. Evet püf nokta kesinlikle bu. 

Her ilin öne çıkan değerleri vardır. Benim aklıma gelenlerden bazıları; Nevin Güllüoğlu, Edibe Aydın Kahya, İbrahim Halil Çelik, Mehmet Oymak, Hasan Rastgeldi, Kemal Alataş, Mehmet Özbek, Cihat Kürkçüoğlu, İbrahim Okuyan, Şehmus Karahan, Ahmet Vural, Müslüm Akalın, Kasım Yenigün, Mustafa Aydoğdu ve aklıma gelmeyen niceleri. 

Yukarıda saydığım isimlerin birçok alanda fikirlerinin altın değerinde olacağı canlı kütüphaneler olduğunu düşünüyorum. 

Bu isimler gibi birçok ismi bir araya getirip; ‘Gelişim Meclisi’ adı altında bir birim açılıp bu insanların birçok alanda fikirlerinin alınıp; projelendirilmesi durumunda birçok alanda harika gelişimler sağlanacağına çok eminim. 
Ben 
İşte Antep’in bunu gerçekten çok iyi yaptığına eminim. 

Bu yazımı ilgili kişilerin dikkatle okuyup bu noktada bir oluşum çalışması yapmasını çok yürekten temenni ediyorum. 

Aksi taktirde, Antep başarıdan başarıya koştukça biz Whatsupp’tan yaptığımız patlıcan kebaplarını birbirimize atmaktan öteye gidemeyeceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum