Bunu da Unutma
Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz

Bunu da Unutma

15 Mart 2019 - 13:04

İl, ilçe, kasaba, belde vb. yerleşim merkezlerinde temizlik, aydınlatma, su, toplu taşıma ve esnafın denetimi gibi kamu hizmetlerine bakan, başkanı ve üyeleri halk tarafından seçilen, tüzel kişiliği olan örgüt diye tanımlıyor TDK belediyeyi . Şanlıurfa Haliliye Belediyesi de kasasında para arttıran tek belediye olma özelliğiyle epeyi övünüyor.Ki hakkıdır sonuna kadar da haklıdır.Çalmamıştır,çırpmamıştır.Hatta bir de güzelinden camii yapmış Sayın Başkan Demirkol.Hem hizmet getirmiş hem de sevap işlemiştir
Ama Çamlıdere İlkokulu’na da istinat duvarı yapılmamıştır.
Çocuklarımızın yuva edindiği,uygar medeniyetler seviyesine ulaşmak için en genç umutlarımızı nasıl böyle bir riskle başbaşa bırakırsınız ?
Okul müdiresi hanımefendi uğraşıp didinip bütçe buluyor ama yetmiyor.Devletimizin desteği gerekiyor.Camii elbette mühimdir ama o camiyi çizecek mimarı,inşa edecek mühendisi,ezanı okuyacak müezzini,namazı kıldıracak imamı , yetiştirmek de mühim değil midir?
Başkanım bu köy sizin bu memleket sizin bu çocuklar hepimizin bu vatan hepimizin. 
Yerli yerinde  harcamadıktan sonra elde edilen gelirin ,yapılan hizmetin tadı tuzu kalmaz ki...
Haliliye Belediyesi’nin ve Başkanı Fevzi Demirkol’un, yerine   gelecek olan kim olur bilinmez ama  bu okulun böyle devredilmesi kabul edilemez. Hadi Başkan zaman söz verdiğin gibi söz verdiğiniz gibi hizmetkar olma zamanı. Sayın Başkanım Haliliye zamanında sana güvendi  bunu da unutma.

YORUMLAR

  • 0 Yorum