Bu Gemiden Mutlu İnmek Mümkün
Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz

Bu Gemiden Mutlu İnmek Mümkün

10 Mayıs 2019 - 22:58
ruhatv reklamıdır

Bu Gemiden Mutlu İnmek Mümkün Şanlıurfa dev bir okyanusa düşmüş yalpalanmış ,su almaya başlamış bir gemi gibi.Mehmet Ali Cevheri ise gemiyi kurtarmaya çırpınan bir kaptan ...Kaptan kamarasında Sayın Vali Abdullah Erin , birkaç değerli bürokrat,bir avuç müdürümüz ile gemiyi karaya oturtmamak için var güçleriyle çalışıyorlar.
En son Harran Üniversitesi Rektörü Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül , Kızılay Başkanı Ahmet İnan’ı Haleplibahçe’de ki Sakıp’ın Köşkü’nde bir araya getirerek hayati meseleler hakkında toplantı düzenledi. Mesele oldukça mühim.Şehrin ana arterlerinde bulunan adayı kamulaştırmak.Bakın Kızılay finansmanlığında , Ankara ve meclis desteğiyle Büyükşehir Belediyesinin faaliyet alanına tahsis edilecek.Buralarda yakalanan ekonomi hacmi ,oluşturulacak düzen ve esnafa sağlanacak nefes şehir için oldukça önem taşıyacak.
Ancak geminin su alması için sehven ya da kasten çabalayanlar mevcut.Sakıp’ın Köşkü’nde Sayın Başkan Beyazgül’ün “taziye” için programdan ayrılması geminin su alışını hızlandırabilir.Başkanın heyecanlı, çeşitli projelerle donanmış olduğunu düşünüyorum.Düşünmek istiyorum . Her kesime yönelen , sosyal,kültürel ve turistik faaliyetleri bilinçli bir şekilde yöneten , ekonomik harcamaları adil ve yerinde kullanan bir başkan olmayı hedeflediğini düşünüyor ve düşünmek istiyorum. 
İşte böyle ey hemşerim, ben belediye başkanın da , meclis üyesinin de , vekilin de ,gazetecinin de el birliğiyle bu şehir için çabaladığını görmek istiyorum.Yani Cevheriler ,Erin’ler, müdürler,liyakatli personeller,gençler biz bu gemiden mutlu inmeliyiz ...

YORUMLAR

  • 0 Yorum