Bilmem Anlatabildim mi?
Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz

Bilmem Anlatabildim mi?

13 Nisan 2019 - 17:29

Bilmem Anlatabildim Mi ?
Çok sıkıldık.Bu defa hakikaten canımız çok sıkıldı.Biz bu sefer dehşetli bıktık.Kayrılmış ,adap görmemiş iş bilmemiş adamların “makam” işgalinden , doların ateşinden , sürekli sırtımızdan birilerinin beslenmesinden ,biri semirecek diye eğilmekten belimizi doğrultup bir tamam ayağa kalkamadık.Benzin 7’ye vurmuş,dolar 5.80’i geçmiş,biber,soğan ,patates her eve giren! girmek zorunda olan sebzeler altınla yarışıyor, Amerika ve dış politikanın nerdeyse tamamı ile def kadar gergin ilişkiler, içi dışından daha da boş ekonomi paketlenmiş, vergiden burnumuzun ucunu göremiyoruz,çeyrek altın 392 lira olmuş, sayısız Suriyeli ülkemize doluşmuş,Euro 6,52 tavanında canımıza ot tıkanmış ve “devlet”iktidarı da muhalefeti de kazananı belli bir seçimi ,ben kazanmadım oynamıyorum tavrı ile kendileri çalıyor kendileri dinliyor.
Biz gerçekten tiksindik. Devlet dairelerine doluşmuş medeniyet,zihniyet fukaralarından,benim için demokrasi,bana kadar demokrasi ilkesini canı gönülden benimsemiş siyasilerden milletçe sıtkımız sıyrıldı.
Bakın Sayın İktidar sizin yönettiğiniz ,sizin yere göğe koyamadığınız seçim bitti ve demokrasinin en tabi gereği olduğu üzere bir kazanan ve kaybeden oldu.12 gündür sayılması hasebiyle de kazanan taraf malumunuzdur. Hangi hukuka göre davranacağına bir türlü karar veremeyen ,aday gösterilirsin ama kazanamazsın diyen YSK ‘da artık hukuksal bir kurum olarak süreci adil şekilde sonuçlandırmak zorunda.Ve biz normalleşmek ,demokratikleşmek,şeffaflaşmak zorundayız.Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkenin cumhurbaşkanı  olarak sadece halktan taraf olmak zorunda ve bulutları derhal dağıtmalıdır. Sağduyu ve adalet şu an için en kilit nokta.Siz makam arabalarında,mükellef sofralarda,lüks villalarda yaşarken biz kuru soğan bulamamaktan çok sıkıldık.Bilmem anlatabildim mi?

YORUMLAR

  • 0 Yorum