Necdet Karadeniz

Necdet Karadeniz


Başımız Sağolsun

13 Eylül 2019 - 11:41

Manisa’dan Urfaya gelen beyaz  melegimizi kaybettik.Yılları ya da tarihleri hatırlamıyor olmakla beraber çok da önemsemiyorum .
Öyle yıllar düşünün ki Şanlıurfa’da doğum hastanesi yok ve Şanlıurfa ‘da ailelere doğum için sadece ebe hemşire koşuyor .35 ala 55 yaşındaki bütün Şanlıurfalıların annesi oydu.Çünkü ilk onun ellerinde doğdular. Annelerinden önce onunla tanıştılar.
Beyaz melek’in gecesi yok gündüzü yok çünkü doğum yapacak Urfalı  ailelerinin çoğu gecenin bir yarısı beyaz meleğin kapısını çalıyor.80 yaşında bir teyzemizin anlattığına göre yedi aylık hamile bir kadının düşük yapması ve kanamanın çoğalması nedeniyle Beyaz Melek Hatice Annenin evine götürülüyor.Beyaz Melek hemen evlerinin karşısında olan devlet hastanesine götürüyor ve hastanede hasta hayata döndürülüyor. Aile de minnet olarak çocuğuna beyaz meleğin ismi olan Hatice ismini veriyor.
Anlatacak daha o kadar çok hikaye var ki.Sonuç itibarıyla Doğan Yıldıztaş’a baş sağlığı diliyorum.Tüm Şanlıurfa aynı zamanda Sarıyer Küçükorhanlı’ da Beyaz Melek için ağlıyor. Ben buradan Hacı Doğan  abimize de Sade Ailesine de ,  Çavuş Ailesine de baş sağlığı dilerken İstanbul’da bulunan Şanlıurfalılar’a beyaz meleğin taziyesine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı da teşekkür ediyorum.
Şanlıurfa ‘nın da ,İstanbul ‘un da annelerin de çocuklarının da başı sağolsun . Her kahraman bir gün hakkın huzuruna varıyor ama geriye  kalan eserleri hep yaşıyor. Ve o çok arzulanan sonsuzluğa varıyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum