İsmail ÇÖLKESEN

İsmail ÇÖLKESEN


İcraata gel icraata!

02 Eylül 2019 - 21:31

Hizmetlerin Efendisi ; Mehmet Canpolat
 
Siyasetin kanunu gibidir seçim öncesi vaatlerde bunup, sonra unutmak…  Bundan dolayıdır ki siyasetçiye olan güven zafiyeti had safhada. “Yalandan kim ölmüş” misali ağzı olan vaatlerde bulunur, vatandaş da kuzu kuzu gider oyunu verir. 
 
Koltuğa oturuncaya kadar herkese “ağam, paşam” diyen belediye başkanları, 5 yılı cebe koyunca “bal tutan parmağını yalar” misali başlarlar “nereden ne götürsek de? aday olma ve seçim harcamalarını masraflarını çıkarsak” diye... Masraflar çıkarılınca da ne kadar kar elde edecekler onun hesabına düşerler. Babalarının çiftliği gibi yönettikleri belediyede, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını hiç vicdanları sızlamadan hortumlarlar. 
 
Sözüm; firmalara özel hazırladıkları şartnamelerle açtıkları ihalelerde trilyonları bir kalemde götürenler, belediyeyi önceki dönemde yapılan ihalelerle kıyaslandığında trilyonlarca lira zarara uğratanlaradır.
 
Bu haramzade tutumları yetmiyor gibi bir de dini alet ederler. Daha önce caminin önünden geçmeyenler Hac ziyaretinin yolunu tutarlar. Kurban olsunlar bastıkları o kutsal topraklara.. Kendilerini dindar görünümüne bürüyüp, sözüm ona haram yemediklerini ifade etmeye çalışırlar. Geçiniz bunları beyler geçiniz. Dinimizi; yaptığınız pislikleri örtmek için alet etmek günahların en büyüdüğüdür. Allah yediğiniz o haramları öyle bir çıkarır ki ya bu dünyada ya öteki dünyada. Yediğiniz haram paralar belki canınızdan çok sevdiklerinizin canına mal olur. Hiç Allah’tan korkmuyor musunuz? Yediğiniz haramlar canınızdan, kanınızdan çıkacak diye…..
 
Şimdi ben buraya kadar bir gömlek biçtim.. Kimin üzerine oluyorsa o giysin.
 
Gelelim belediyelerimizin icraatlarına. Bu icraatlar memleketimizin en büyük belediyesi Haliliye’den başlamak istiyorum. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, büyük umutlar, mega projeler vaat ederek seçildi. Aradan kaç ay geçti?  Yaptıkları “icraata gel icraata” dedirtecek nitelikte. 
Ne yapmış bu değerli belediye başkanımız? Vallahi bunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok. Artık sosyal medya var. Mehmet Canpolat’ın sosyal medyasına bakın icraatlarını orada görürsünüz. Düğünlerde nişanlarda, kutlamalarda, törenlerde…. Yani protokolde bulunmanın tadını çıkarıyor. 

Savurganlık almış başını gidiyor. Sanırım başkan beyin danışmanlarının Cumhurbaşkanımızın tasarruf genelgesinden haberleri yok. Haberleri olsa “yapma-etme, Reis duyarsa seçim öncesinde söylediğini yapar” diye uyarırlardı. Bence haberleri yok. Devletimizin başı bir bilse Haliliye’de olanları, yanlarına bırakmaz. Kendi partisinin mensubu da olsa affetmez.
 
Bu arada; icraatlardan söz etmişken unutmadan söyleyeyim. Haliliye Belediye Başkanımızın en önemli icraatlarından birisi de sınava giren öğrencilere su dağıtmak oldu. Ne icraat ama…. Allah’ım nazarlardan korusun. Bu memleketin başından onu eksik etmesin. O olmasa sınava giren öğrencilerimiz üç kuruşluk suyu alamayıp, susuzluktan kavrulacaklardı yaaaaaa…… İmdada hizmetlerin efendisi Mehmet Canpolat yetişmiş. 
 
Nerede mega projelerin Mehmet Canpolat başkan…. Yarım yıl geçti, bir şey görmedik. Görmediğimiz gibi bir girişim de yok. Adınız ihalelerle anılıyor. Kime ne verdiniz açıklayın. Koskoca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oturumlar naklen yapılıyor, halktan bir şey saklanmıyor. Siz de kime hangi ihaleyi, hangi şartlarla verdiyseniz açıklayın, aklayın kendinizi o halde… Bu devlet sırrı değil nihayetinde. Anlatın ki doğrusunu bilelim. Varsa hizmetiniz şapka çıkartalım, yoksa hizmetiniz sizi Allah’a havale edelim. 
 
Sağlıcakla kalın
İsmail Çölkesen
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum