AK Parti içinde AKEPE'liler mi var?
İsmail ÇÖLKESEN

İsmail ÇÖLKESEN

AK Parti içinde AKEPE'liler mi var?

11 Ocak 2019 - 20:24
ruhatv reklamıdır

Bu kez yanlışa izin vermeyin !

Ak Parti içinde AKP’liler mi var ?

Değerli okuyucularım; aylardır beklediğimiz Ak Parti İlçe belediye başkan adayları yine açıklanmadı. Birileri AK Parti yönetimini dilerim yanlışa yönlendirmez. Biliyorsunuz son milletvekili  seçimindeki yanlışları da seçim öncesi dile getirdik, kaygılarımızı nedenleriyle  açıkladık. Ve haklı çıktık.

Kurulduğundan beri iktidar olan, Türkiye’de “olmaz” denilenleri oldurtan AK Parti’nin Şanlıurfa’daki vekil sayısı artması gerekirken düştü. Bu yanlışlar dilerim belediye başkan adaylarının belirlenmesinde tekrarlanmaz. Bu hataları AK Partililer yapmaz, yapsa yapsa parti içinde maske takıp gezen AKP’liler yapar. 

Ortada dolanan listeye bakılınca halen daha 24 Haziran seçiminde yapılan yanlışların üstüne gidiliyor gibi geliyor bana. Oysa o hatalar bertaraf edilmeli çok geç kalmadan.....

Şanlıurfa’nın yetiştirdiği, memleket sevdalısı, yaptığı hizmetlerle ortada olan belediye başkanları var. Bunları inkar edeni Allah kör eder. Seversiniz, sevmezsiniz ama yiğidin hakkını da yiğide vermek gerekir. Bu memleket kimsenin tapulu malı değil. Hiç kimse kişisel kinleri ve çıkarları için bu memlekete zarar vermemeli. Partinin milletvekili olmuş ve bu partiye ihanet etmemesi gerekenler acaba listelerle ilgili görüş belirtirken tamamen duygusal mı düşünüyorlar? Yoksa ellerini vicdanlarına koyup, kişisel kinlerini bir tarafa bırakabiliyorlar mı?

Merak ettiğim şey şu; milletvekillerimiz ikili ilişkilere göre mi görüş beyan ediyorlar? Kendi  ilçesinde sevmediği veya eski düşmanlığı olanları diskalifiye mi ediyorlar? Veya  bazı aday adaylarını memleketine bir faydası olmayacağını bile bile mi destekliyorlar? Eğer öyleyse onlar hiç bir zaman AK Partili olamamıştır. Çünkü aday gösterilecek Belediye Başkanının seçmen gözünde karşılığı olmalı.

Mesela olmazsa olmasından bir kaç örnek verelim,

Birecik dedigimiz zaman aklımıza iki isim gelir; Mahmut Mirkelam ve Faruk Pınarbaşı. Bu iki isim olmazsa Birecik HADEP in kalesi olur. Buna sebep olmayı hangi aklıevvel göze alır? İlçedeki blok oylar bu iki ismindir.

Ceylanpınar’a gidelim. Orada Menderes Atilla’yı yok sayamazsınız. Sayarsanız orada belediye başkanlığı koltuğunu HADEP’e altın tepside sunarsınız. Var mı bu riski göze alacak?

AK oylarda Türkiye rekoru kıran, Cumhurbaşkanıız tarafından tebrik edilen, yüzde 98 ile destan yazmış Harran’da Mehmet Özyavuz’un gücünü kim inkar edebilir? Tabiki Cumhurbaşkanımızın gücü herşeyin üzerindedir ama bu yiğitler de o rekor için canla  başla çalışmıştır.

Gelelim Akçakale’ye...Akçakale’de Abdulhakim Ayhan’ın oy potansiyeli ortada, belgeli, ispatlı.  AK oylarda Harran’dan sonra ikinci olmuş bir ilçedir Akçakale. 

Bir de merkez ilçe Eyyübiye’ye bakalım. Şanlıurfa’nın 2023 hedefine katkı sunacak Mehmet Ekinci gibi vizyonu geniş bir belediye başkanı olmaz mı?

İki kişinin keyfi için memleket elden gitmemeli, gidemez.  Biz  Şanlıurfalılar olarak değer taşlarımıza sahip çıkalım. Yoksa kafamızı çok duvarlara vururuz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum