Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK


TİGEM'DEN MASALLARI DİNLEDİNİZ!

17 Mart 2020 - 18:22

Doğrusu, TİGEM Genel Müdürlüğünün eleştirlerime cevap vermesini bekliyordum. Ancak; onlar eleştirilerime ve kamuoyunda ayuka çıkan iddialara sağlıklı cevap vermek yerine, Genel Müdire Ayşe Ayşin Işıkgecenin dilinden kamuyuna, masal anlatmayı seçmişler!

Açıklamasının her bir satırında başta TİGEM Camiası olmak üzere; kamuoyu ve halkın aklı ile alay edilmiş, komik, zavallı, yanlış bilgiler var Müdire Hanımın...

Açıklamanın bir yerinde "Ceylanpımar işletmesi, son zamanlarda işten çıkarılmalar ve geçmiş dönemlerde uğradığı zararlar ile gündeme getiriliyor.

Oysa ortaya konulat veriler işletmenin son iki yılda katettiği yolun ne kadar farklı olduğunu ortaya koyuyor!" diye buyurmuş Ayşe Hanım.

Keşke bunu söylerken bir de o muhteşem veriler ile katettikleri yola dairde birkaç cümle koyaydınız da kamuoyu da görseydi değil mi?

Ama koyamazsınız çünkü; ne katedilmiş bir yol, nede kar ettiğinize dair parametre ve veriler yok ellerinde.

Biz yine de doğru kabul edelim ve soralım "Kar ettiğinizi savunmak Ceylanpınar da hiç yere çürümeye bırakıldığı iddia edilen ve görselleri medyaya düşen 400 ton buğday, 2.500 dekarlık alandan erken söküldüğü için çöpe çıkan ve yakılarak, askeri kepçenin kırılmasına vesile olduğu iddia edilen çukurlara gizlenmek istenen ay çiçek zararını telafi mi ediyor Ayşe Hanım?

Ayşe Hanım; insanların çöpten ekmek topladığı ülkem de: 400 ton buğday diyorum yahu! Siz kime ne anlatıyorsunuz?

Bu veriler, ısrarla sahip çıktığınız, bir şefin gönül ilişkilerine tanık oldukları adamı silahla tehdit ettiği iddialarını masum mu kılar?

Ee, o konulara daha doğrusu kamuoyunda ayuka çıkan rezil iddialara hiç değinmemişsiniz Müdirem, hayırdır?

Beni, bizi, kamuoyunu okuma yazma bilmeyen veya okuduğunu anlamayan cahil sürüsü mü sandınız?

Efendim, çalışma barışını bozan kişileri işten uzaklaştırmış, iş başarısının artması için yerlerini değiştirmişiz diyor Ayşe Hanım.

Bende kendisine soruyorum. "TİGEM personeline mobing uygulamak suçundan aldığı hapis ve tazminat cezasının gerekçeli kararı elimde olan genel müdür yardımcınız mıdır çalışma barışının başarılı gönül elçisi Müdire Hanım?

Bizimle alay mı ediyorsunuz?

Sivas'ta tek damla suyun akmadığı 13 kuyu etrafına dünyanın en pahalı sulama sistemini götürüp, devleti milyonlarca lira zarara uğrattığı iddia edilen genel müdürünüz çalışma barışının elçisi ama intihara sürüklenen masum işçiler suçlu öyle mi?

2/3 bin lira bandındaki maaşlar belki sizin için çok anlam ifade etmeyebilir, ama o insanların ekmeği, aşıdır. Ve intihar girişiminde bulunan onlarca insan sizin için değerli olmayabilir, ama dünyanın her yerinde haberdir, değerlidir. Neyine bozuldunuz bu eleştirinim.

Hoş, çürümüş, imha edilmesi gereken tonlarca liralık eti 1 milyon 50 bin lira karşılığında ihaleye çıkarmış, onun parasını bile alamayan, insan sağlığına zırnık değer vermemiş bir kurumun genel müdiresinden bu duyarlılığı beklemek benim hatam.

Çıkmış, duran varlıkların kritik zamanlarda paraya çevrilmesi, muhasebecilere verildiği iddia edilen "Kar gösterin!" talimatı sonrası ortaya çıkacak sağlıksız verilere rağmen yıllık cirosu 850 milyon olan işletemede gocunmadan 10-15 milyon kar ettik diyorsunuz.

Ayşe Ayşin Hanım; sadece şahsımın eleştirilerine cevap niteliği taşıdığını sandığınız ve yoksulun, çaresizin, fakirin alın terini sömürenlerin verdiği harçlık için kalemini satan birkaç haysiyetsiz gazeteci bozuntusunun da matrak birşey miş gibi paylaştığı açıklamanızı ağlanacak halimize gülerek okudum!

Görüyorum ki, koca işletme tarım ve hayvancılığın T ve H'sinden anlamayan, insanların, emekçilerin ekmek davasına zerre saygısı olmayan sizin gibi birisinin elinde bu ülkenin kamburu olmaya devam edecek.

Sahi, sosyal medyasında Erdoğan ve kızına ağır hakaret içeren paylaşımlarda bulunan personeliniz iş barışı elçisi, ama masum sulamacı, sığırcı, tamirci suçlu öyle mi?

Ayşe Hanım, ben Ceylanpınar TİGEM'de yaşandığı iddia edilen skandalları kaleme almıştım.

Birgün gelirde hangi ülkenin sınırları içinde olduğunu bilmediğim bir işletmeyi masalsı anlatmayı değil, Ceylanpınar işletmesinde imza atılan skandalları açıklarsanız sevinirim.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum