Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK


SALİH İLE ABDULLAH!

13 Eylül 2019 - 21:42 - Güncelleme: 30 Aralık 2019 - 22:26

Toprağında mıdır, suyundan mı yoksa tenimizi esmere vurana kadar yakan güneşinin o garip öfkesinden mi bilmem ama oldum olası çilekeştir memleketimin güzel insanları...

Akla hayale sığmayan uygulamalar ile abonelerini sömüren DEDAŞ diye bir enerji dağıtım şirketi çıkar halkımı, hemşerilerimi KAÇAKÇI diye suçlar ve bizler bu ağır suçlamaya karşı sesimizi çıkaramayız!

Üstelik DEDAŞ sadece suçlama ile kalmaz desteklenmesine bloke koyduğu, faturalarına abuk subuk gerekçeler ile rakamlar eklediği, tarihte görülmemiş cezalar ile hayattan soğuttuğu hemşerilerimin ekmeğine resmen kan doğrar da çaresiz kalırız...

Tarım Bakanı Urfalı bürokrat kıyımı yapar!

Özel İdare çadır kentlerin kapatılması ile 300 taşeron işçisini istifaya zorlamak için akıl almaz uygulamalar ile başka şehirlere sürgün eder ama yine sahipsizdir hemşehrilerim.

Benim esmer alınlı yoksul, çaresiz apolitik hemşehrilerim evet üstelik iktidar partisinin bölgedeki kalesidirler hani...

Dünya üzerinde Urfa gibi kalenin koruduğu insanlar tarafından yıkılmaya çalışılan başka kale var mıdır bilmiyorum ama biz ne çektiysek bazı çapsız, liyakat yoksunu 
siyasilerden çektik arkadaş.

İddia ediyorum TİGEM Gaziantep sınırları içerisinde olsa Antep milletvekilleri İLE BŞ Belediye Başkanı bunu Anteplilere reva gören o müfettiş ile o genel müdürüyi çoktan görevden aldırır; Antepli bürokrat kıyımı yapan Tarım Bakanı çoktan istifa etmek zorunda kalırdı!

Bizde ise durum içler acısıdır çünkü kimsesizlik kader deyi alnımıza yazılmıştır.

FAKIBABA İRADESİ HALKIN İRADESİ Değildir!

Gelin hep beraber Fakıbaba'nın sözde feodaliteyi bitirmek amaçlı ve minimum 12 vekil çıkarma iddiası ile Urfayı tarumar ettiği genel seçim sürecine bir göz atalım lütfen...

O dönem de defalarca yazdım, çizdim: Nüfusunun %70-75'ni Kürtleri oluşturduğu 2 milyonluk şehirde vekil oranını %50'li oranlarda Kürt ve Arap temsiliyetinin doğru olmadığını ifade ettik.

Ancak, sadece 11 ayda Urfa ve ülke tarım ile hayvancılığını yerle bir eden Fakıbaba'nın egosu ile baş edemedik...

Tarihin belki de en komik listesi ile halkın karşısına çıkan Fakıbaba sayesinde Ak Parti vekil ile beraber büyük oy kaybederken olan kabine dışında kalan Urfa ile zırnık karşılığı olmayan bir vekile emanet edilen Viranşehir ile Ceylanpınara oldu!

Arap kökenli olan Sn. Özşavlı Viranşehir de %10-15 Ceylanpınar da %25 oranında nüfusa sahip Arap kardeşlerimizde bile karşılık bulamazken pat diye milletvekili seçildi.

Kendisi Urfa Milletvekilidir artık ve bize sevmesek bile (Günahım kadar sevmem ve kimse de bana sevdiremez bu zatı muhterem efendiyi) saygıda kusur etmedik.

Lakin sayın vekil yaptıkları, eylem ve söylemleri ile halk arasında her geçen gün biraz daha tepki toplarken öte yandan kendi parti tabanının diğer partilere kaymasına neden oldu.

Sn. Özşavlı ın halk arasında çektiği tepkilerin akıl ve izan yoksunu iddialar zaten sosyal medya da mevcut ve bu tatsız konulara girmeyeceğim ama buradan kendisine sesleniyorum.

Lütfen son yerel seçimde büyük bir başarı ile iktidar partisine Viranşehir ilçesini kazandıran Belediye Başkanı Salih Ekinci üzerinden kendine prim çıkarma eylemlerini bırak artık!

Şunu da anla ve gör artık. Senin Viranşehir de 10 oyun bile yok ve sen olmasan Ekinci çok daha fazla oy alırdı. Tıpkı Ceylanpınar da olduğu gibi.

Önce kalktın Salih Ekinci' in bu büyük başarısını kendine mal ettin.

Sonra her iki ilçeyi baştan sona dizayn etmeye kalkıştın.

Sosyal medya da yer alan iddialara bakılırsa ne kadar akraban varsa bir şekilde işe yerleşiyor!

Babana tanınmasını istediğin iddia edilen imtiyazlar ayuka çıktı!

Bütün bunlar yetmedi başarısını kendine mal ettiğin Salih Ekinci'yi suçlamak, onun şehre getireceği projelere sahiplenmek mi kaldı?

Bütün şehir senin yönettiğin fake sayfaların Ekinci ye bilinçli saldırdığı iddiaları ile çalkalanıyor vekil!

Ve bu fake sayfalar iktidar partisine tarihte ilk defa Viranşehir ilçesini kazandıran belediye başkanını Kürt kimliği üzerinden saldırıyor, terörize ediyor bu neyin kafasıdır?

Sn. Özşavlı; bakın ben Viranşehirli değilim. Ben siyasetçi değilim ama buna rağmen hodri meydan: Gelin sizinle aynı gün Viranşehir de miting düzenleyelim bakalım siz mi kitle toplarsınız yoksa ben mi?

Sn. Özşavlı; iddia odur ki Fakıbaba' nın iradesi ile meclise gittiniz. Size tavsiyem bir daha rüyanızda dahi göremeyeceğiniz o makamın tadını çıkarın ve Fakıbaba' nın iradesini Viranşehir ile Ceylanpınar halkının iradeleri ile belediye başkanı seçilen Salih Ekinci ile Abdullah Aksak'tan daha değerli görmekten vazgeçin.

Rahat bırakın her ikisini zira sizin olmadığınız yerde her ikisi de başarıdan başarıya koşacaktır.

Ve size bir başka tavsiyem de siyasetten gölgesinde dahi olamayacağınız bunca deneyimli isim varken gökyüzündeki yalancı bulutlardan inin. Zira bulutlar önü sonunda yağmur olup yağarlar. İşte o gün gerçeklerin zeminine çakılmak sizi üzer...

BARIŞ MI Dediniz!

Efendim bugün aldığım bilgiye göre Şanlıurfa İl başkanımız Sn. Bahattin Yıldız ile Sn. Özşavlı Ceylanpınar Belediye başkanını ziyaret edecekler ve ilçe başkanı ile aralarında esen soğuk rüzgarların bitmesi yönünde bir nevi barış elçisi olacaklar.

Yanlış!

Kendi ilçesinde bile (Viranşehir) karşılığı olmayan milletvekilini  ısrarla Ceylanpınar vekili gösterilmesini doğru bulmuyor, kabul etmiyorum.

Yerel seçim sürecine bakın da C. Pınar da hangi vekilin karşılığı var görün.

Gelelim diğer mevzuya; yerel seçimde ciddi oy farkı ile belediye başkanlığına seçilen Abdullah Aksak'ı her yere şikayet edecek, ırkçılıkla suçlayacak sonra da Ceylanpınar da zırnık karşılığı olmayan Özşavlı üzerinden birlik mesajına zorlayacaksınız öyle mi?

Aksak'ın vermesi gereken cevap bellidir. Umarım kendine yakışan cevabı verir yoksa gereken tepkiyi öyle bir gösteririm ki!

Ve sözün özü, Özşavlı Ceylanpınar milletvekili değildir hatta belki Fakıbaba istedi diye TBMM de Urfayı temsil ediyor olabilir saygı duyarız ama Viranşehir milletvekili bile değildir.

Zira kendi ilçesinin belediye başkanına abuk subuk suçlamalar yönelten, kendini seçmen üzerinde gören kimse bizim vekilimiz değildir.

Yerel seçimde Ceylanpınar da 10 kişi toplayamayan vekil ile 10 binin haykırdığı ismi bir tutamazsınız.

Yanlış!
Hata!

Sıktı... 

Zira

*Konu Ceylanpınar
*Konu Ceylanpınar Halkı
*Konu Ceylanpınara yapılacak yatırım veya gelecek hizmetler
*Konu Ceylanpınar'ın huzuru
*Konu Ceylanpınar da barış ise; görüşüne, bilgi birikimine ve değerli fikirlerine başvurulacak tek isim Ceylanpınar da on binlerce seveni, seçmeni olan M. Kasım Gülpınar dan başkası değildir.

Bu gerçek orta da iken il başkanımızın bu gerçeği gözardı ederek sanki Ceylanpınar da Sn. Özşavlı iradeymiş gibi hareket etmesini doğrusu yadırgadım.

Yok bu genel merkezin tasarrufu ise o halde genel merkezin Urfa siyaseti, Urfa Halkı ve kendi milletvekillerinin nerelerde nasıl bir karşılığı olduğundan habersiz olduklarını gösterir ki bu bilgileri genel merkeze iletmek yine il başkanı Sn. Bahattin Yıldız'a düşer.

Bu il başkanı bile olsa hiç kimse Fakıbaba'nın irade veya tercihini halkın iradesi ile seçilen belediye başkanları üzerinde görmemelidir.

Not: Urfa siyasi tarihinin en talihsiz belediye başkanları olan Ekinci ve Aksak adına Salih İle Abdullah adlı roman yazmak zorunda kalmaktan korkuyorum.

Allah her ikisine de sabır versin ne diyeyim....

YORUMLAR

  • 0 Yorum