Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK


KOMEDİ!

26 Mart 2020 - 18:15

Bazı tipler kendilerini çok zeki, karşısındakileri de o derecede aptal sanırlar!

"Hadi komşu ilçeden adam çağır beni de tehdit ettirsene Ali Efendi! Yiyorsa tabi..."

Diye bir paylaşım yapmışım. Burada soyadı yok. Mesela Ceylanpınar da Ali isminde kaç isim vardır?

Peki, bu paylaşımımı kendine tehdit olarak görüp suç duyurusunda bulunan adam komşu ilçeden adam getirtip personeli darp ve tehdit ettirdiğini kabul etmiş olmuyor mu :)

Yine düştün Ali :)

Kişinin kendini resmen ifşa ettiği birkaç tecrübemi daha yazayım.

Bir gün resmi tiwitter hesabımda

"-Alo Sn. Kaymakamım
-Efendim vekilim
-Babama özel araç, araca yakıt istiyorum!"

Tiwit attım.

Şehir yok!
Kaymakam adı yok!
Vekil adı yok!
Zaman belirtisi yok!

Ancak bölge milletvekillerinden birisi bu tiwitin resmini çekerek benim şahsına hakaret ettiğim iddiası ile savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu :)

Akademisyen, yazar olan bu zeki milletvekili böyle yaparak aslında bir kaymakamı arayıp haksız, hukuksuz şekilde babasına imtiyaz isteyen vekilin kendisi olduğunu itiraf etmiş oluyordu. Ne gülmüştüm ama...

Yine günlerden bir gün "Yahu arabasında çocuk yaşta birisi ile cinsel münasebette bulunurken suç üstü yakalanmış, üstüne üstlük hırsız bir adamdan belediye başkan yardımcısı mı olur?"

Tiwiti attım. 10 dakika sonra bir zabıta arkadaşım arayarak. ...... Başkan diyor ki Ekrem Abi benden ne istiyor?

Hahahahaha

En güldüğüm anlardan biriside yakınları vasıtası ile birilerinden 20'şer bin rüşvet talep ettiği iddia edilen bir siyasi ile aramda geçen telefon görüşmesi olmuştu.

Böyle bir şey olup olmadığını sorduğum siyasimiz: "Ben ki. ..... Olmak için 4 milyon,..... Girmek için artı 4 milyon verdim! Sence bu küçük rakamlara tenezzül eder miyim?" diyordu. 

Haklıydı, küçük şeylere tenezzül etmezdi :)

Biz gazeteciler, kamuoyunda ortaya atılan iddiaları (İddiaya göre) ibaresi ile kaleme alırız. Dolayısı ile iddia edilen biz değilizdir ama hadi iddia sahibi benim diyelim.

Hakkında Ceylanpınar savcılığına tehdit ve darp suçlaması ile suç duyurusu var mı, yok mu Ali?

Ayçiçekleri hasat edilirken ihaleye çıkmış olması gerekiyor. Peki, fiyat ucuz diye tonlarca ay çiçeğini 45 gün bekletmediniz mi? Ee ay çiçekleri yağlı ve gazlı üründür. Baktınız öldü, ateşe vermediniz mi Ali?

4 milyonluk tarım ve haycanclık malzemesini merkezden 9 km uzaktaki bir ambara gizlediğini zaten TİGEM genel müdür yardımcın bana attığı whatssap mesajında kabul etmiş ve hakkında soruşturma açacağını kendi söylemiş Ali!

Gelelim mesai saatinde kurulan çilingir sofrası meselesine. Merak etme, o sofrada oturduğuna şahitlik edecek veya iddia edenler var Ali!

Efedim, ailesi bu iftiralardan dolayı üzülmüş! İyi de sen onu uğruna adam tutup gören şahsı tehdit etme gereği duyduğun aşk muhabbetine girmeden düşünseydin Ali!

Ve Ali Efendi; İncir Altında Ertuğrul Ambar'da dair eleştirel makalelerime kahkaha ile gülüp "Abi haklısın, az bile yazdın!" diyen de sendin, Ertuğrul Ambar'ı yanlış yönlendirip masum işçileri ispiyonlayan da.

Diyarbakır menşeili bir firmaya çürük et satıldığını, 1 milyon 50 bin liralık alacağın tahsil edilemediğini bana anlatan da genel müdür yardımcısıydı ey TİGEM yetkilileri! 

İfademizi verdik. Bilgi belgeler hazır sevgili Ali.
En büyük belge de ne biliyor musun; madem söylediklerim iftira: Kurum neden seni ve adının karıştığı aşk hikayesi kahramanını işletmeden başka işletmeye postaladı Ali! Belgesidir :)

Evet, TİGEM Genel Müdürlüğü devletime verdikleri zararın ve masum vatandaşa yaptıklarının hesabını ülkemin değerli hakim ve savcılarına verecekler.

Bakalım kim, kimler iftira, ispiyon ile masumların hakkına girmiş, göreceğiz...

Devlet erkanının #evdekal ve sosyal mesafeyi koru çağrı ve uyarılarına rağmen bugün karakola giderek ifade vermek durumunda kaldım. Bu saatten sonra bana herhangi bir virüsün bulaşmasının sorumlusu Ali Efendi ve TİGEM genel müdürlüğüdür.

Biline...

YORUMLAR

  • 0 Yorum