Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK


CEYLANPINAR TİGEM DE BÜYÜK SKANDAL!

08 Mart 2020 - 15:10 - Güncelleme: 08 Mart 2020 - 15:59

Tarım Ve Orman Bakanlığının kalbi olarak nitelendiren ve dünyanın en büyük tarım işletmeleri çiftliği olan Ceylanpınar da skandal iddialar bitmek bilmiyor...

HERŞEY BAŞ MÜFETTİŞ İLE BAŞLADI!

İddiaya göre bir dönem Ceylanpınar tarım işletme şubesinde müdür olarak görev alan Ertuğrul Ambar'ın şubeye baş müfettiş olarak atanması ile skandallar ardı ardına patladı.

İddiaya göre kısa süre su çıkmayan kuyulara dünyanın en pahalı sulama sistemi olan  Centerpivot sistemi ile kuruma 12 milyon zarar veren Ambar aynı zamanda kurum içinde üç ayrı personele farklı tarihlerde mobing uygulamaktan üç kez tazminat ödemek zorunda kaldı.

Kendi dönemi dahil olmak üzere geriye dönük araştırma için baş müfettiş olarak Ceylanpınar işletmeye gönderilen Ambar'ın ilçeye gelişi ile art arda ihraçlar, sürgünler başladı.

Ambar'ın iki yüze yakın personelin sürgün ve ihraç etme yöntemini başını aynı işletmede Şef olarak Ali Açıkgöz'ün çektiği bir tür ispiyon grubunun beyanları ile verdiği iddia edildi.

İNTİHARA KALKIŞTILAR!

Baş Müfettiş Ertuğrul Ambar'ın kararı ile sürgün ve ihraç edildiklerini iddia eden bir grup personel bir süre önce bir bankanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu!

ERDOĞAN VE AİLESİNE HAKARET EDEN İSME ÖDÜL GİBİ TERFİ!

Ertuğrul Ambar ve Genel Müdire Ayşin Ayşe Işıkkara ile birlikte bir süre önce sosyal medyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine hakaret içerikli paylaşımlar yapan müdür yardımcısı Mustafa Okyay adlı şahsın işletmeye müdür olarak atanacağı iddia edildi!

SİLAHLA TEHDİT!

Kısa süre önce TİGEM Genel Müdür Yardımcılığına atanan Ertuğrul Ambar'ın güç aldığı iddia edilen Ali Açıkgöz isimli Şef'in işletme içerisinde yaptığı eylem ve söylemler ile kuruma on milyonun üzerinde zarar verdiği; son olarak kurumdan bir başka mühendis ile mesai saatinde yaşadığı cinsel ilişki esnasında bazı görevlilere yakalandığı bunu örtmek için makam basarak silahla tehdit ettiği iddia edildi.

2500 dekarı kapsayan ay çiçek hasatını erken yapan Açıkgözün erken hasat nedeni ile çöpe çıkan ay çiçeklerin görülmemesi için ateşe verdiği, sonrasında işletmenin kepçesini kullanarak gömmeye çalıştığı fakat kepçenin kırıldığı iddia edildi.

4 MİLYONLUK MALZEME KİMDEN GİZLENDİ!

Ali Açıkgözün kısa süre önce yaklaşık tutarı 4 milyon olan tarım malzemelerini işletme dışında bir ambara saklayarak denetimden kaçırdığı iddia edildi.

400 TON BUĞDAY ÇÜRÜDÜ MÜ!

Çarpıcı olan bir başka iddia da 400 tonluk buğdayın çürümeye bırakıldığı oldu. 

İşletme içerisinde cinsel ilişki, silahla tehdit, milyonlarca zarar ve daha birçok skandallar ardı ardına patlıyor ama maalesef genel müdürlükten çıt yok!

İMAM NİKAHI ALTINDA YASAK AŞK!

En çarpıcı iddialardan birisi de bir dönem Ceylanpınar da görev yapan iki ismin yasak aşk yaşadıkları halde aynı işletmeye tain edildiği ve bu iki ismin imam nikahı ile aynı evde yaşamaya devam ettiklerine dair oldu.

İKİ MÜDÜRE ZARAR PİYANGOSU!

Bir iddiaya göre işletmeleri ciddi bir zarara uğratan Dalaman ve Polatlı müdürleri ceza almak yerine terfi edildildiler!

Bakalım iddiaya göre aşk, ispiyon, adamcılık, milyonlarca zarar yuvasına dönen TİGEM de sular nasıl durulacak...

YORUMLAR

  • 1 Yorum