BİLDEN HIZLI BAŞLADI!
Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

BİLDEN HIZLI BAŞLADI!

06 Temmuz 2019 - 09:54

Yerel seçimler sonrası Urfa merkez ve ilçelerinde yaşanan yönetim değişimlerinin ne sonuç vereceği merakla bekleniyordu.

Geneli anlamında Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci'nin kısa sürede Viranşehir halkı ile kurduğu gönül bağı ve birikmiş bir çok soruna yaptığı akılcı donuşlar, Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak'ın seçim vaatlerini yerine getiriyor olması ve Eyyübiye de Mehmet Kuş'un şeffaf belediyecilik anlayışına kattığı somut katkılar dışında dişe dokunur bir gelişme gözlenmez iken Siverek Belediyesinde imardan sorumlu belediye başkan yardımcısı Osman Bilden'in kısa sürede imza attığı çalışmalar ses getirdi...

Göreve gelmesinin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen çiçeği burnunda başkan yardımcısı Osman Bilden 6 aydır Siverek'in en önemli sorunlarından birisi olan inşaat ruhsatını çözerek şehre adeta nefes aldırdı!

BÜYÜK İSTİHDAM ALANI!

Tabi ilk bakışta basit bir inşaat izni gibi görünüyor olsa da aslında Osman Bilden'in adeta kör düğüme dönüşen bu sorunu çözmesi Siverek de inşaat sektörünün yeniden canlanması, dolayısı ile iş adamları için yatırım alanı, inşaat sektöründe ekmeğini kazanan beden işçi emekçileri ve inşaat malzemesi üreten, satan esnaf için çok değerli istihdam alanı anlamını taşıyor.

GÜLPINAR'IN ÖNGÖRÜSÜ!

Bakınız; değil ülke dünya üzerinde sakinlerinin siyaseti bu kadar içselleştirdiği, hayatının merkezine koyduğu başka bir şehir yoktur!

Bu bağlamda Şanlıurfa da siyaset adamlığı diğer şehir ve bölgelere göre kat be kat daha zordur.

Üstüne feodal dengelerin beklenti ve baskıları, bölgenin içinde bulunduğu ekonomik, politik, sosyolojik ve psikolojik depresif boyutlara varan sıkıntılarının yarattığı ağır baskılar şehirde var olan bütün siyaset adamları için çok büyük handikap oluşturuyor.

Ha keza bürokrasi ve belediyecilik de bu sıkıntılardan aynı oranda nasibini almaktadır.

Belediye başkanı veya yardımcılığı makamları ateşten gömlek gibidir zira bütün bir şehri mutlu edecek hizmet ve çalışmalara imza atmak nerede ise imkansızdır.

Osman Bilden'in gelecek vadeden keskin ve kıvrak zekası ile bilgi birikimini önceden gören Mehmet Kasım Gülpınar'dır ve sanırım bu günlerde haklı çıkmış olmanın gururunu yaşamaktadır.

Şahsen Siverek ahalinden sıklıkla aldığım mesajlar Siverek halkının şimdiden Osman Bilden'i bağrına bastığı, memnun olduğu ve çok daha büyük başarılara imza atacağına inandığı yönünde.

Osman Bilden Beyefendiye bende kalbi başarılar diliyor ve Siverek halkı adına kalben teşekkür ederken; ön görüsü ile Bilden gibi başarılı, genç gelecek vadeden bir ismi Siverek'e kazandırdığını düşündüğüm Gülpınar'a da ayrıca teşekkür ediyorum.

SİNSİ PLAN TUTMADI!

Konu siyasetten açılmışken çok önemli bir konuya değinmeden edemeyeceğim.

Dedik ya; dünya üzerinde siyaset ile yatıp kalkan başka bir şehir yoktur Urfa kadar!

Hal böyle olunca liyakat sahibi veya değil korkunç bir siyasetçi üretimi var Urfa da.

Hatırlayınız her genel ve yerel seçimlerde Urfa rekor aday adayı ile birinciliği bırakmaz!

Buda beraberinde nefesleri kesen bir politik yarışı getirmekte elbette amma velakin bu çekişme hiç bir zaman etik, fairplay çerçevesinde, insani, vicdani çerçeve de olmaz!

Belki de ülkenin en çirkin siyaset anlayışının en çirkin, en kirli kötü adam profilleri Urfa siyaset sahnelerinde her türlü kirli politik oyunları oynamaktan yorulmazlar!

Urfa da siyasetin beslendiği temel felsefe maalesef "Makama ve çıkara giden her yol mübahtır!" zihniyeti olmuştur.

Halka hizmetin, şehre yatırımın, başarılı reformlara imza atma çabasının asla ön planda olmadığı Urfa siyaset sahnesinde ülkemin en kirli, belden aşağı, çirkin politikalarını izleriz ve senaryo hep  trajik komik, dramatiktir Urfa halkı için.

Coğrafya olarak müthiş zeki insanların yurdu olmasına rağmen söz konusu olunca bu zeka maalesef kumpas, bel altı, aşağılık algıları yaratma da ön plana çıkar.

İşte bu rezil oyunlardan birisi dün yaşandı!

Her kabine öncesi olduğu gibi liyakat, birikim, tecrübe ve yeti yoksunu birileri yine hortlamaya başladılar!

Dün kaleme aldığım yazımda Osmanlı Ocaklarının bir İstanbul ilçesi başkanı ile basın sözcüsüne ağır tepki koydum.

Biliyorum ki şeytani detayın gizli olduğu ayrıntı birçoğumuzun dikkatilerinden kaçtı: Zira dün sosyal medya üzerinden bu iki şahsın hadlerini aşan paylaşımlar ile bölgenin en değerli isimlerinden birisini hedef almalarına sadece bu iki ismin saygısızlığı, terbiyesizlikleri diye bakmak bizi derin bir yanılgının içine sürükler!

Çünkü sorgulanması gereken bu iki hadsizin terbiyesizliklerinden çok kendimize şu soruyu sormalı ve şehir olarak artık buna ciddi bir tepki vermemiz gerekiyordu.

Öyle ya; İstanbul'un bilmem hangi ilçesinin bilmem ne derneğinin hadsiz başkanı neden durdum yerde Gülpınar'ı hedef almıştı?

Urfa'ya dair nasıl bir bilgiye sahip ola bilirdi ve Urfa'yı dert edecek nasıl bir gönül bağı vardı?

Neden sosyal medya paylaşımlarına Erdoğan'ı etiketliyor ve Ak Partinin oy kayıplarından dem vuruyorlardı?

Elbette bu iki seviyesizin konu ettiği söz de çiftçilerin Gülpınar tarafından aşağılandığı olay hiç yaşanmamıştı.

Elbette bu iddia koskoca bir yalan hatta iftira idi.

Peki nasıl, neden?

Cevapları çok bilinmeyenli denklem değildi benim için!

Az biraz düşününce birilerinin yaklaşan kabine süreci öncesi Gülpınar'ın genel, yerel ve son İstanbul seçimlerinde gösterdiği üstün başarılar ve partisine yaptığı büyük oy katkıları birilerini rahatsız etmişti!

(Not: O birilerini tespit etmek de benim için kolay olmadı ve onlara da anladıkları dilden cevap vereceğim...)

Evet birileri bu iki terbiye yoksunu mahlukata yanlış bilgi vermiş; sözde Gülpınar üzerinden yaşanılan oy kaybı iddiası ile bilinçli bir yıpratma operasyonuna imza atmıştı.

Bu operasyonu Urfa da yapamazlardı çünkü Urfa da kimse Gülpınar'ın çiftçilerin emeğine duyarsız yaklaşmayacağını hele de rencide etmeyeceğini bilirdi.

Geriye Urfa ile alakası olmayan isimleri bulmak ve Gülpınar'ı iftiralar ile yıpratacak sloganları yaratmak kalıyordu!

Bakınız iddia ederim ki M.Kasım Gülpınar Erdoğan sonrasında  seçim başarıları ile partisine en büyük oy kazandıran isimdir. İşte bu gerçek Urfa da kronik Gülpınar karşıtları ile yine veremlik bazı Beyaz Urfalı siyasetçileri büyük bir paniğe yöneltti.

Bakınız; Fetö terör örgütünün en berbat, en rezil, en etkin taktiklerinin yoğunlukla yaşandığı il yine Urfa'dır ve dün yaşanan bu hadise işte böyle rezil bir hamledir...

Urfa'nın artık bu tür rezilliklere prim tanımaması ve rezillere hak ettikleri cevabı vermesi gerektiğine inanıyorum.

Bunun en güzel yolu da bu süreçte tek yürek M.Kasım Gülpınar liderliğinde birleşmek ve kabine sürecinde ısrar ile kendisini talep etmek olacaktır.

BU KARAKTER ÇÖKÜNTÜSÜDÜR!

Sevgili Dostlar; geçenlerde son zamanlarda memleketimde yaşanan video, görsel ve ses kayıtları kumpas ile bunlar üzerinden yaratılan çirkin saldırıları kaleme almıştım.

Birilerinin bu köşe yazımı bazı isimleri savunmak veya yaranmak çabası olarak okuması beni üzmüş olsa da şaşırtmadı: Çünkü niyet Halis olmayınca netice işte böyle rezil önyargı olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak ne kadar haklı olduğum çok geçmeden ortaya çıktı.

Bakınız, Urfa'ya geldiğim süreçlerde şehrimin bazı önemli makamlarında bulunan isimlere dair çirkin iddialarda bulunan bir takım dost sandıklarımın bu günlerde bu rezil savlarını benim üzerime yıkma çabası beni haklı çıkarmıştır.

Bana gelip çirkin iddialarda bulunmak ve yazmam yönünde baskı yapmak, "Belge, bilgi gösterin!" talep ve tepkim ile emelleri gerçekleşmeyince topu bana atma çabası ancak Urfa da rastlanan yavşakça, alçakça bir karakter bozukluğudur.

Ve maalesef bu bağlamda Urfa da vahim derece karakter bozukluğu vakası yaşanmaktadır.

Buradan o yavşaklara sesleniyorum: Konu ne olursa olsun bilgi belgesiz yazmam ama en önemlisi hayatım boyunca kimseye şantaj yapacak kadar alçalmadım.

Bilakis bu alçakları iyi bilirim ve hep yerin dibine sokmuşumdur.

Buradan o alçaklara sesleniyorum. Görüyorum ki başınızdan büyük bir rezilliğe kalkıştınız ancak tutmayınca benim üzerimden aklanmaya çalıştınız.

Be hey fırfırok herif; şahsıma gelip "Ben onu makamından etmezsem adam değilim!" yeminleri ederken hemen ardından o ismi arayıp pışo pışo, çirkin yaranma turları da nedir?

Seni gidi rezil seni ;)

YORUMLAR

  • 0 Yorum