Dilek Akın

Dilek Akın

  • Google Plus

Hakkında

Dilek AKIN

Gazeteciliğe 1 Mart 1984 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nde başladı. 18 Eylül 1987’de Güneş Gazetesi’ne geçti. Güneş’in 1992’de yayın hayatına son vermesinin ardından aynı yıl Ekspres Gazetesinde çalışmaya başladı. Haber Müdürlüğü görevinde bulunduğu bu gazeteden, 1994’de Bölge Gazetesi’ne aynı görevle transfer oldu.

1 Eylül 1996’da göreve başladığı Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü’nden İstihbarat Şefi olarak 4 Ekim 2011’de emekli oldu. Bu tarihten itibaren gazetecilikteki birikimlerini değerlendirmek üzere aynı zamanda meslektaşı olan kızı Mine Akın ile Dilek Akın PR Ajans’ı kurdu. 

Posta Gazetesi Adana Bölge Müdürlüğü’nden, bölge ekleri editörü ve muhabiri olarak da görev yapan Dilek Akın, www.sanliurfa.com haber portalı ile Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi’nde köşe yazarlığı, www.guneytimes.com ve www.ruhahaber.com haber portallarında ise Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

Dilek Akın, Türkiye’nin en etkin medya takibi hizmetini veren Interpress’in de Bölge Temsilciliği görevini yürütüyor. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Dilek Akın, Yüksek Lisansını ise Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde “Yönetim ve Organizasyon” alanında yaptı.

Evli ve iki çocuk annesi olan Dilek Akın sürekli sarı basın kartı sahibidir.