Reklam
Bugün

SURİYELİ VE URFALI VATANDAŞLAR YAZ TATİLLERİNİ NASIL GEÇİRİYOR?

Suriyeli ve Urfalı vatandaşlar yaz tatilini nasıl geçiyor Urfa Haber mikrofonlarımızı sizler için uzattık.

14 Ağustos 2022 - 12:51
Güncelleme: 14 Ağustos 2022 - 12:53

Şanlıurfa’da Okulların da yaz tatiline girmesi ile birlikte Şanlıurfalı ve Suriyeli vatandaşlara yaz tatillerini nasıl geçirdiklerini sorduk.

 

URFALI VATANDAŞ YAZ TATİLİNİ EVDE GEÇİRİYOR

Mikrofonlarımızı uzattığımız Urfalı vatandaşlar; genellikle hayat pahalılığına değinerek herhangi bir tatil planı yapamadıklarını bu yüzden Urfa’dan başka bir ile tatil için gidemeklerini belirterek evden dahi çıkamadıklarını söyleyerek sürekli bir şekilde gelen zamlara tepki gösterdiler.

 

GENÇLER YAZ TATİLİNDE NELER YAPIYOR?

Urfalı gençler ise ekonomik şartlardan dolayı tatil hayali bile kurmuyor artık. Öğrenci olanlar okulda ki eksiklerini tamamlamak için ders çalışmaya devam ettiklerini ifade ederken okul okumayan gençler ise yaz tatillinde iş sektöründe çalışarak geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını söylediler.

 

SURİYELER YAZ TATİLİNDE NELER YAPIYOR?

Mikrofonlarımızı uzattığımız Suriyeliler ise genel olarak hallerinden memnun olduklarını Türkiye ve Urfa’nın çok güzel olduğunu söyleyerek tatil ihtiyacı hissetmediklerini sadece son zamanlarda gelen zamların onları da kötü etkilediğine değinirken gençler ise birkaç Türk şehrini gezebildiklerini ifade ettiler.

 

SURİYELİ GENÇLER YAZ TATİLİNDE BAZI TÜRK ŞEHİRLERİNİ GEZEBİLİYOR

Şanlıurfa’da çalıştıklarını belirten Suriyeli gençler çalıştıkları işlerden memnun olduklarını herhangi bir sıkıntı yaşamadan geçimlerini Suriye’ye kıyasla daha rahat yapabildiklerine değinerek şu ifadeleri kulandılar:

Tatil için bazı Türk şehirlerini gezdik. Türkiye gerçekten çok güzel bir ülke tatil boyunca da gayet eğlendik güzel zaman geçirdik herhangi bir sıkıntı da yaşamadık buradaki kardeşlerimiz abilerimiz bizlere çok iyi davranıyorlar herhangi bir ırkçılık ile karşılaşmadım bugüne kadar Allah devletinize ve milletinize zeval vermesin’’ ifadelerini kullandı. 

 

SURİYELİ ÇİFT: ‘’ ÜLKENİZİN KIYMETİNİ BİLİN, EĞLENMEYE BAKIN

Türkiye ve Şanlıurfa üzerine konuşmak isteyen yaşlı bir çift şu ifadeleri kullandılar:

Türkiye ve Urfa yeryüzünün Cenneti gibi ve çok güvenli, buraya gelen bir kişi zaten başka bir yere gitmek istemez ki bu ülkenin her yeri çok güzel. Allah bu Ülkeyi ve Başkanını muhafaza etsin. Ülkenize iyi bakın Çünkü bu vatan çok değerlidir kıymetini bilin. Kendinize ve ülkenize iyi bakın bu hayatta eğlenmeye bakın’’ ifadelerini kullandılar