Urfa Haber ve Ruha TV'den Esnafa Destek

Türkiye’de 2020 yılının Mart ayından itibaren uygulanmaya konan ve Türkiye’de yüz binlerce esnafın adeta iflas etmesine yol açan Pandemi kısıtlamaları sonrası Urfa Haber ve Ruha TV’den esnafa destek.

Urfa Haber ve Ruha TV'den Esnafa Destek
31 Mayıs 2021 - 12:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye’de bir yıldan fazladır devam eden Pandemi tedbirlerinin kaldırılacağı açıklamaları sonrası Şanlıurfa’da 22 yıldır yayın yapan Urfa Haber internet sitesi ve 9 yıllık tv kanalı Ruha TV normalleşme sürecinde esnafa destek verecek.

Urfa Haber ve Ruha TV imtiyaz sahipleri Ahin Güneş ve Zeki Yıldırım aldıkları ortak kararla özellikle Urfa’da faaliyet gösteren tüm esnaf ile işletmelere hiçbir koşul aramaksızın üç ay süresince yayın organlarında reklamlarını ücretsiz yayınlayacak.

Güneş ve Yıldırım yaptıkları ortak açıklamada “Bilindiği üzere tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid -19 yayıldığı tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde insan ölümlerine yol açmış, açmayada devam ediyor.

Ülkemizde 2020 Mart ayından itibaren kendini göstermeye başlamıştı. İnsan ölümlerine yol açan bu illet yüzünden, salgının ve insan ölümlerinin önüne geçilmesi için başta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kısıtlamalar uygulanmaya konulmuştu. Bu kısıtlamaların sonucunda da yüzbinlerce esnaf, işletme iş yerlerini kapatmak sureti ile çalışanlarla birlikte ekonomik olarak ağır şekilde etkilenmişti.

Bizlerde, Urfa Haber ve Ruha TV olarak aldığımız kararla normalleşme sürecinde, ekonomik açıdan iflasın eşiğine gelmiş, sıkıntılı günler yaşayan esnafımıza bir nebze de olsa gücümüz dahilinde destek olmak için üç süresince hiçbir şart aramaksızın reklamlarını yayınlama az da olsa onlara destek olmak kararı aldık. Çünkü kamuoyu ve halkımızda takdir eder ki eski bir ata sözü vardır ‘İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın’ bizde bu düsturla ülkenin bireyleri olarak bu sıkıntılı süreçten biran evvel kurtulmak için üzerimize düşeni yapamaya çalışıyoruz” dediler.

Normalleşme sürecinde Urfa Haber ve Ruha TV’nin bu desteğinden yararlanmak isteyen büyükük, küçük tüm esnaf ve işletmeler, yayın organlarının aynı zamanda whatsapp iletişim numarasıda olan kurumsal hatları 0850 420 6263 ten ulaşarak, bilgi alabilecek, reklamlarını yayınlatabilecek.
 
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam