Sağlık Müdüründen flaş açıklama:

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüs aşı önceliği olanların randevu alarak iftardan sonra da gidip aşı olabileceğini açıkladı. İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, aşı olan kişi sayısını da açıkladı.

Sağlık Müdüründen flaş açıklama:
21 Nisan 2021 - 11:58
Urfa Değişim Gazetesi'nde yer alan haberde, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, Ramazan ayı nedeniyle aşı takviminde bir değişiklik olmadığını açıkladı. Müdür Erkuş, aşı sırası gelenlerin aşı merkezlerinde ve hastanelerde aşılarını yaptırabileceğini söylerken, gece saat 24.00’a kadar aşılamanın devam ettiğini kaydetti.
Sağlık Müdürü Erkuş, yaptığı açıklamada, “Ramazan’da Covid-19 aşılaması devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Hastanelerimizde ramazan boyunca iftardan sonra gece saat 24.00’a kadar aşı randevusu gelen vatandaşlarımız, E-nabız, MHRS ve ALO182 üzerinden randevu oluşturarak Covid-19 aşılarını yaptırabilirler. Vatandaşlarımız, E-nabız üzerinden hangi aşı markasını olmak istiyorlarsa onu da tercih edebilirler” dedi.
Müdür Erkuş, öte yandan Şanlıurfa’da aşı olanların sayısını da açıkladı. Şuana kadar yaklaşık 158 bin civarından kişinin aşılandığını açıklayan Erkuş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şanlıurfa’mızda yaklaşık 158 bin civarında aşı yapılmış ve hastaneye yatanların, yoğun bakıma yatanların ve vefat edenlerin yaş gruplarında aşı olanların daha az olduğunu, artık aşı olmayanların ve gençlerin daha çok hastaneye yattığını görüyoruz. Bu da aşılamanın faydasını gösteriyor. Şanlıurfa olarak birlikte mücadele ederek, aşı için el ele vererek, bu toplumsal süreci, bu pandemiyi hep birlikte atlatalım.”Kaynak: www.urfadegisim.com
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Casim
    3 hafta önce
    İftardan sonra Balıklıgöl Devlet Hastanesi ana baba günü şehrin bu tarafına Niye başka bir hastane yapılmıyor mesela bir çocuk hastanesi Urfa'da çocuk ölüm ve doğum oranları Türkiye'de en yüksek Yazık değil mi, bu sorumsuzluk ve iş bilmemezligin vebali kimin boynunda, bir haber sitesi olarak üstünüze düşeni yapıyor musunuz