Dikkat SGK Ödemeleri Son Günü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yayınladığı genelge ile tüm yurtta başlayan 17 günlük tam kapanmada, SGK gibi yapılandırılmış borçların son ödeme günü bugün. Ödemelerde erteleme yapılmadı

Dikkat SGK Ödemeleri Son Günü
30 Nisan 2021 - 09:09
Sosyal Güvenlik Kurumu'na borçları olan vatandaşların 2020 yılında yapılandırma başvurusu yaptığı borçlarının taksitlendirilmesi ödemelerinin 2. taksidinin son ödeme günü 30 Nisan yani bugün.

SGK'dan yapılan açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen ikinci taksit ödeme gününün 30 Nisan 2021 olması nedeni ile, vatandaşların SGK'nın anlaşmalı olduğu evlerine en yakın banka şubesine giderek ödeme yapabileceğini, taksitlerin ödenme süresinin ertlenmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını duyurdu.

SGK'nın kendi web sitesinde yayınladığı maddeler halindeki duyuruda:

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Süresinde Sigorta Primlerinin ve Yapılandırma Taksitlerinin Ödenmesi Hakkında Duyuru

✔ İşverenler, esnaf, genel sağlık sigortalıları, isteğe bağlı sigortalılar ve primini kendi ödeyen diğer sigortalıların, 2021 yılı mart ayına ait sigorta primlerinin son ödeme tarihi 30 Nisan 2021’dir.

✔ 7256 Sayılı Yeniden Yapılandırma Kanunu kapsamında Kuruma olan borçların 2.taksit ödemesinin son tarihi de 30 Nisan 2021’dir.

✔ 7143 Saylı Kanun kapsamındaki yapılandırma taksitlerinden 17.sinin de son ödeme tarihi 30 Nisan 2021 e denk gelmektedir.

✔ Koronavirüs salgınını önleme tedbirleri kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan başlayarak 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma süresinde primlerin ve yapılandırma taksitlerinin zamanında ödenebilmesi ve mağduriyetlerin yaşanmaması amacıyla, prim borcunu ve yapılandırma taksitlerini ödemek isteyen işveren, esnaf ve diğer sigortalılarımıza, 30 Nisan 2021 tarihinde evleri veya işyerlerine en yakın banka şubelerine giderek prim borçlarını ödeyebilmeleri için sokağa çıkma kısıtlamasında muafiyet tanınmıştır.

✔ Ayrıca prim ödemeleri ve yapılandırma taksitlerinin internet bankacılığı kanalıyla veya kredi kartıyla ödenebilmesi de mümkün bulunmaktadır.

İlgililere saygıyla duyurulur.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum