DEVA Partisi'nden Urfa Haber'e 10 Ocak Ziyareti

Demokrasi ve Atılım Partisi Şanlıurfa İl Yönetimi temsilcisi ve Haliliye İlçe Teşkilatı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Urfa Haber'i ziyaret etti.

DEVA Partisi'nden Urfa Haber'e 10 Ocak Ziyareti
12 Ocak 2021 - 12:49

Demokrasi ve Atılım Partisi Şanlıurfa Haliliye İlçe Teşkilatı ve İl Başkanlığı Kadın Çalışmaları Başkanı ile birlikte, Urfa Haber ve Ruha TV'yi ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutladılar.

Ziyarete DEVA Partisi İl yönetimi Kadın Çalışmaları Başkanı Tülay Aslan Uğurlu ile Haliliye İlçe Başkanı Abdülhamit Karakeçili, ilçe yönetiminden Avukat Ferhat Gökkan, Ferhat Eyyüpoğlu, Yıldız Altun katıldı.

DEVA heyetini Urfa Haber ve Ruha TV Genel koordinatörü Ahin Güneş karşıladı. Ziyaret sırasında Türkiye'deki basının önemine değinen DEVA Partisi Abdülhamit Karakeçili, demokrasiyi özümsemiş ülkelerde ve toplumlarda basının en önemli yerde olduğunun altını çizerek "Malumunuz 10 Ocak günü ülkemizdeki pandemi illeti yüzünden uygulanan kısıtlama nedeni ile hafta sonuna denk geldiği için sizleri ancak bugün ziyaret edebildik. Bu açıdan hakkınızı helal edin. Basın gelişmiş ve ileri demokrasiyi sonuna kadar özümsemiş toplumlarda en önemli güçtür. Çünkü, basın kamuoyunun ortak sesidir. Bir ülkedeki üç büyük kuvvet, yasama, yargı ve yürütmeden sonraki en büyük güçtür. Ancak, ne yazıktır ki, ülkemizde tüm alanlarda olduğu gibi basın camiasıda tam anlamıyla özgür değil. Çoğu basın mensubu ceza evlerinde, çoğu yasal haklardan yoksun, çok ağır şartlar altında çalıştığı gibi çok büyük bir kısmıda yandaş olmayı seçmediği için işsiz evine ekmek götüremeyecek durumda. Ancak, yinede tüm bu olmsuz, baskı ve zorluklara rağmen mesleğini icra eden çalışan gazetecilerimizin bu günü tebrik ediyoruz. Allah'ın izni ile DEVA Partisi iktidar olduğunda basının üzerindeki tüm baskı ve ötekileştirici ayrımcılığı ortadan kaldıracağız, bu mesleği eski onurlu düzeyine getireceğiz" dedi.

DEVA Partisi İl yönetimi Kadın Çalışmaları Başkanı Tülay Aslan Uğurlu ile Haliliye İlçe Başkanı Abdülhamit Karakeçili'nin ziyaretinden memnun kaldıklarını ifade eden Urfa Haber ve Ruha TV koordinatörü Ahin Güneş heyete teşekkür etti. Parti çalışmalarında barılar diledi.

Ziyaret sonrası DEVA Partisi ve Ahin Güneş Ruha TV'nin stüdyosunda hatıra fotoğrafı çektiler.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum