Atçı, Urfahaber'e Konuştu

Urfahaber Gazetesi olarak Yalova Vali Yardımcısı hemşerimiz Bahattin Atçı’yı ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulunarak sohbet etme fırsatını yakaladık.

Atçı, Urfahaber'e Konuştu
06 Şubat 2021 - 15:18
Urfa Haber köşe yazarı ve temsilcisi Necdet Karadeniz Urfa Haber okurları için aslen Urfa'lı olan Yalova Vali Yardımcısı Bahattin Atçı'yı ziyaret ederek, hem hayırlı olsun dileklerinde bulundu hemde sohbet etme fırsatı buldu.

İşte o küçük sohbet ; 

N.K: Sayın Atçı Şanlıurfa halkı aslında sizi vali olarak görmek istedi fakat şu anda Yalova’da vali yardımcılığı görevine başladınız Allah hayırlı uğurlu etsin. Bu konudaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?


B.A: Allah razı olsun. Nasipte vali olmak varsa o da olur. Bugün olmadı, yarın olabilir. Bu kısmet meselesidir. Biz devletin her kademesinde görev yapmaya hazırız. Bizim devlet büyüklerimiz, bize hangi görevi verirse biz onu yaparız. Asıl hedefimiz, asıl görevimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin Dünya devletleri arasında en iyi yeri almasını sağlamaktır. Bana bugün Yalova’da vali yardımcılığı görevi verilmiştir. Ben de elimden geleni seve seve yaparım.

N.K: Ne güzel bir düşünce. Peki Yalova için ne düşünüyorsunuz bu konuda ileeriye dönük düşünceleriniz nedir ? 

B.A: Ben Yalova’ya baktığım zaman Yalova’nın çok ciddi bir potansiyel olduğunu ve Yalova’nın Türkiye ve dünyada çok ciddi bir turizim şehri olarak yer almasını gerektiğini düşünüyorum. Çünkü; kaynaklarımıza baktığımız zaman özellikle termal turizminin çok ciddi olarak geliştirilmesi gerektiğine inanıyorum. 
Çünkü; çok büyük ve kaliteli bir gelecek vaad ediyor. Çünkü; İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi illerin merkezinde bir kent. Dönüp biraz daha geçmişe baktığımızda Osmanlı padişahlarımızın, atalarımızın termalden yararlanmak için özellikle evlerinin, saraylarının burada bulunduğunu görüyoruz. Yalova’daki termaldeki suların kalitesi gerçekten çok yüksek ve bunu bizim dünya turizmine kazandırmamız lazım.
O yüzden de yeni tesisler yapmak için ne yapmamız gerektiği üzerinde ciddi anlamda çalışmamız gerekiyor. Biz şimdi bismillah deyip işe başladık. İnşallah elimizden gelen her şeyi yaparak Yalovayı dünya şehri yapmak için adımlarımızı özenle atacağız. Bu arada Türkiye’de diyalog kültürü ilerliyor. Bu ülkemiz için umut verici bir durum diye düşünüyorum. Bu şekilde sayın  valimiz, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve elbette Yalovalı hemşerilerimizle hep birlikte daha güzel günler göreceğiz. Bütün dünyayı şehrime davet ediyorum.

N.K: Bizleri kabul ettiğiniz ve bu kısa sohbet imkanı için teşekkür ediyorum. Urfa'ya Urfalılara bir mesajınız varsa onuda almak isterim

B.A: Ben teşekkür ederim. Buradan sizlerin aracılığı ile sadece Urfa'da değil, Dünyanın neresinde olursa olsun tüm hemşerilerime selam ve sevgilerimi gönderiyor, pandeminin tüm Dünyayı etkilediği bu günlerde onlara ve tüm ülkemiz insanlarına sağlıklı güzel günler diliyorum. Maske Mesafe ve Hijyen kurallarına uymalarını bu illetten biran önce kurtulmak için herkesin bu konularda duyarlı olmasını diliyorum.
 

BAHATTİN ATÇI KİMDİR?

Mehmet Bahattin Atçı 1961 Urfa doğumlu, 1984 Ankara Siyasal Bilgiler Kamu yönetim mezunu. 1989 yılında Ağrı kaymakam adayı olarak göreve başlayan Atçı, 1989 yılının Kasım ayında Ankara Hukuk fakültesinden Mezun olup, Kaymakamlık stajını Ağrı ilinde tamamlayıp, Siverek ilçesinde Kaymakam refikliği stajına başladı. 1993 yılında Kütahya ili Dumlupınar ilçesine kaymakam olarak atanan Atçı, 1995–1997 Adıyaman Tut İlçesi, 1997–1999 Mardin Vali Yardımcılığı, 1999 Adıyaman Vali yardımcılığı, 2000 Kahta kaymakamlığı, 2000 Sinop Vali yardımcılığı, 2002-2003 Sinop Valilik görevini vekaleten yürüttü. 2003–2006 Trabzon Vali yardımcılığı görevinde bulunan Atçı, 2006 Tarihinde Muğla İli Milas İlçesi Kaymakamlığına atandı. 2008 Çanakkale ilçesi Bayramiç kaymakamlığına atandı ve 2009 yılında tekrar Milas ilçesi Kaymakamlığına atandı. Uzun yıllar devletin her kademesinde görev yapan Bahattin Atçı 2015 yılında İstanbul Vali yardımcılığına atandı.

2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Kaymakamlığına getirilen Atçı, daha sonra İstanbul'da Vali Yardımcılığı görevine atandı. 

Dr. Zerrin Atçı ile evli olan Bahattin Atçı, üç çocuk babasıdır.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum