Akçakale'ye yakışmayan görüntüler

Akçakale ilçe mezarlığının görüntüleri görenleri hayal kırıklığına uğratıyor

Akçakale'ye yakışmayan görüntüler
15 Mayıs 2021 - 20:55
Akçakale Belediyesi'nin hemen yanındaki ilçe mezarlığının harap ve çöplüğe dönen görüntüleri Akçakale'li vatandaşların tepkisini topladı.

Ramazan ayı sonunda idrak edilen Ramazan Bayram'ında Akçakale'de bulunan bazı vatandaşlar mezarlık ziyareti için gittiği ilçe mezarlığındaki görüntüleri görünce adeta Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ateş püskürdü.

Mezarlıktaki çöp yığınları, muslukları kırılmış su çeşmeleri, yıkılmış mezarlar ve duvarlar Akçakale'li vatandaşların tepkisini topladı.

Mezarlığın içler acısı görüntülerini Urfa Haber whatsapp ihbar hattına gönderen vatandaşlar her defasında Akçakale'ye hizmet noktasında çok şey yapttığını iddia eden belediye başkanın kendi makam odasından bile görünen mezarlığa hiç birşey yapmadığını iddia etti.

Vatandaşlar Urfa Haber'e yaptıkları açıklamada: " Sayın başkan ben Akçakale'ye en iyi hizmeti yaptım diyor. Bıraksın bu yanlış algılar. Makam odasından bile görünen ilçe mezarlığındaki içler acısı durumu defalarca iletmemize rağmen bu aziz mübarek günde bile birşey yapamadı. Mezarlığın içi çöplük yuvasına dönmüş, duvarlar yer yer yıkılmış, mezarlık içindeki çeşmelerin muslukları krık. Başkanın buraya bir görevli, bir bekçi, temzilik ekibi göndermesi çok mu zor. Bu aziz kutsal günlerde ölülerimize hiç mi saygıları yok. Akçakale bunu hak etmiyor. Biz bu durumu büyükşehir belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'de ilettik. O da duyarsız kaldı. Lütfen tribünlere oynamayı bırakıp, halkın mezarlığına ölmüşlerine saygı gösterip mezarlığa el atsınlar" dediler.

 
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam