Bugun...


Kredi Vermeyen Bankayı Cumhurbaşkanına Şikayet Etti
Hakkari’de bir kamu bankasında kredi sözü alarak iş yerini kuran ve kredi verilmeyince de iflasın eşiğine gelen iş adamı İdris Sofioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak içinde bulunduğu durumu anlattı.

facebook-paylas
Tarih: 04-02-2017 12:22
Kredi Vermeyen Bankayı Cumhurbaşkanına Şikayet Etti
+ -

Hakkari'de bir kamu bankasında kredi sözü alarak iş yerini kuran ve kredi verilmeyince de iflasın eşiğine gelen iş adamı İdris Sofioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak içinde bulunduğu durumu anlattı.

Hakkarili iş adamı İdris Sofioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mektupta, yaşadığı sıkıntıları anlattı. Sofioğlu, mektubunda şunları dile getirdi: 

"Sayın Cumhurbaşkanım, ben Hakkari gibi kırsal alanda alabalık üretim çiftliği işletmekteyim. Yıllık 200 ton alabalık, 5 milyon yavru üretmekteyiz. Ancak 15 Ağustos 2014 yılında Hakkari'deki bir kamu bankasının Van bölge başkanlığına su dolum tesisi kurma vaadi ile bir yatırıma teşvik edildim. Hakkari'de bir ilk olarak su dolum fabrikası kuruyorum. Ancak 1 milyon TL harcadıktan sonra ilgili kamu bankası bölge başkanlığı bize kredi vermiyor. Tek sebebi, buradaki insanların önünü kapatmaktır. Biz devletimize güveniyoruz. Bize sahip çıkacağına da inanıyoruz. Bizim hiçbir eksiğimiz yokken, tek eksiğimiz Hakkarili olmaktır. Bizim buralı olmamız yatırımımıza engel olmamalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye'mizi 14 yılda kalkınmada nereden nereye getirdiğiniz aşikardır. Tüm alanda yaşanan kalkınma, müteşebbise sağlanan destekler ve yatırımcının önünü açmadaki reformlar hiçbir hükümet döneminde görülmemiştir. Ülkemiz olarak minnettarız. Ben de Hakkari'den ülkemizin geri kalmış bir ilinde ekonomiye katkıda bulunmak istiyorum. Yatırımım için sizlerin değerli ve çok kıymetli yardımlarınızı bekliyorum, saygılarımla arz ediyorum." 


YORUMLAR

Serhat yağız
04-02-2017 21:37:00
Bakalım cumhuru reis sahip çıkacakmırnPek sanmıyorum ya hadi hayırlısı

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI